W ostatnia sobotę sierpnia, Szaradowo było gospodarzem Dożynek Gminnych 2019. Dożynki to uhonorowanie całorocznej, ciężkiej i wytrwałej pracy rolników. To także okazja do wspólnego spotkania i integracji mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich. Organizatorami imprezy dożynkowej byli: Burmistrz Szubina oraz cztery sołectwa: Szaradowo, Zalesie, Słonawy i Pińsko.
Kolorowy korowód poprowadził zespół wokalny Kołaczkowianki. Następnie przed sceną zostały złożone wieńce i ozdoby dożynkowe przygotowane przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich.
Uroczystą mszę świętą poprowadzi Ksiądz Dziekan Tadeusz Lesiński, zaś koncelebrowali ją ks. Paweł Kowalski z parafii pw. Św. Mikołaja Bpa w Szaradowie, ks. Jacek Pawelczyk i ks. Czesław Krzyżanowski z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie.
Następnie Starościna Pani Agnieszka Konowalska oraz Starosta Pan Dariusz Suplicki przekazali chleb na ręce Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego. Pani Agnieszka Konowalska w Szaradowie mieszka od 19 lat. Wraz z mężem i trójką dzieci prowadzi 80 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Jak mówi, rodzina to ich największy sukces. Osobiście interesuję się rękodziełem oraz florystyką. Pan Dariusz Suplicki ze Słonaw wraz z żoną prowadzi 40 ha gospodarstwo od 1993 r. Głównie uprawiają kukurydzę i użytki zielone, hodują również bydło mleczne.
W swoim przemówieniu Burmistrz Szubina mówił o trudnej pracy rolników, suszy, która dotknęła nasz region oraz o inwestycjach na obszarach wiejskich.
Głos zabrali: Wojewoda Województwa Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz oraz Wicestarosta Powiatu Nakielskiego Tomasz Miłowski.
Na zakończenie części oficjalnej nastąpiła tradycyjna ceremonia dzielenia chleba, którzy wśród gości dożynkowych dzieli: Burmistrz Szubina, Wojewoda, Zastępca Burmistrza oraz Starostowie dożynek.
Po części oficjalnej był czas na występy artystyczne i smaczną grochówkę. Zaczęliśmy na wesoło na scenie kabaretowy repertuar zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chomętowa. Następnie zagrała działająca od 52 lat Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Nakło nad Notecią z Dyrygentem Kapelmistrzem Krzysztofem Marlewskim. Publiczność roztańczyła się w rytmach zumby z Pawłem Milhausenem oraz wysłuchała występu wokalnego Jagody Buksy z Zalesia.
Wyniki tegorocznych konkursów dożynkowych na: najładniejszy wieniec dożynkowy, najładniejszą ozdobę oraz na najciekawsze stoisko ogłosiła Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak.
Najładniejszy wieniec dożynkowy:
Najładniejszą ozdobę dożynkową:
Najciekawsze stoisko dożynkowe:
Następnie wystąpił zespół muzyczny Ingenium pod kierunkiem Pani Jolanty Muzalewskiej. Na scenie usłyszeć można było znane utwory w wykonaniu: Mai Stefanowicz, Klaudii Kaweckiej, Barbary Siuchnińskiej, Julii Grabowskiej, Zuzi Bak i Igora Konieczki.
Punktem kulminacyjnym był koncert zespołu Szalone Gitary, którzy zagrali przeboje Czerwonych Gitar i grupy " The Beatles”. Zabawę taneczną poprowadził DJ Radek.
Organizatorzy zadbali o bezpłatne atrakcje dla najmłodszych, do dyspozycji dzieci były dmuchańce, w namiocie Urzędu Miejskiego w Szubinie zaplatano warkoczyki, zaś największą popularnością cieszyły się zmywalne tatuaże. Można również było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką Gminy Szubin, czyli pelikanicą o imieniu Pelinka.
Sponsorami dożynek byli: Bank Spółdzielczy w Szubinie, Firma „Grosz” Marian Oczkowski, Firma Transportowo-usługowa Mirko, Firm Plus Kijowski, Sklep Wielobranżowy Anna Berka, Sklep Korn – Marek Kornalewicz, Firma Goplasz.
Partnerami medialnymi imprezy byli: Radio Nakło, Radio Żnin, Wasze Radio z Wągrowca, Gazeta Regionalna Powiat, Tygodnik Lokalny Pałuki.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu itvszubin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz