Zamknij

Andrzejkowy wieczór w Samoklęskach i Królikowie

12.30, 02.12.2019 RBP Aktualizacja: 14.04, 02.12.2019
Skomentuj
REKLAMA

W filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych w piątek, 29 listopada 2019 r., odbył się dla dzieci i młodzieży wieczorek pełen wróżb i zabaw. Andrzejki to okazja, aby przybliżyć najmłodszym czytelnikom dawne polskie obyczaje ludowe.

Andrzejkowe spotkanie wypełniły zabawy integracyjne, konkursy, taniec i pląsy przy muzyce. Najważniejszym punktem były oczywiście różnorodne wróżby: lania wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu zastygłej masy, "wyścigu butów" oraz przebijania szpilką papierowego serca.

W bibliotece zagościł radosny i wyjątkowy nastrój, a słodki poczęstunek był tylko dopełnieniem wspaniałej zabawy. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła kierownik biblioteki P. Grażyna Gabryszewska.

Tego samego dnia Koło Gospodyń Wiejskich w Królikowie przy udziale biblioteki oraz świetlicy zorganizowały wieczór Andrzejkowy. Panie zastały zaproszone na uroczysty obiad oraz na wieczorną kawkę.

Na spotkaniu odbyła się prezentacja świeżo zakupionych przez bibliotekę książek. Przy wspólnym, wesołym biesiadowaniu panie spędziły miło wieczór.

(RBP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

CieżkoCieżko

2 0

W KROLIKOWIE W SWIETLICY ZAWSZE DZIEJĄ SIĘ FAJNIE RZECZY,CZEGO NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ O ŚWIETLICY W CIEŻKOWIE!! 11:51, 03.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

W Wolwarku tez nic sie nie robi dla dzieci.
Najważniejszy dla KGW jest jest dobro własne i alkohol ? 11:03, 04.12.2019


0%