Zamknij

Uratujmy nogę 11 letniego Stasia z Szubina

18:30, 08.02.2020 dg Aktualizacja: 11:01, 11.02.2020
Skomentuj

Pomóżmy razem Stasiowi!!!

Staś Wróblewski ma 11 lat. Mieszka w Szubinie, uczy się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, klasa V. 2 lata temu wykryto u niego, w kolanie 7 cm guza, w wyniku badań stwierdzono Chorobę Olliera, która w szybkim tempie niszczy jego kości! 

Obecnie Staś przebywa razem z mamą w szpitalu w Otwocku, jest po operacji - osteotomii kości udowej, ma założony stabilizator Taylora TSF. 

Jeszcze wiele zabiegów oraz miesiące ciężkiej rehabilitacji dopiero przed Nim! 

Leczenie i rehabilitację Stasia można wesprzeć
na stronie www.pomaga.pl/stas_11

Mama Stasia, sama nie jest w stanie poradzić sobie z taka tragedią. Drugi syn Marcel ma dopiero roczek i z tego powodu Pani Aneta jest na świadczeniu wychowawczym. 

Częste wyjazdy do szpitala, ponad 300 km od domu oraz koszty rehabilitacji są poza Jej możliwościami finansowymi! Wspólnie z mama Stasia prosimy o wsparcie długoletniego leczenie! Pomóżmy mu w tej walce! 

Leczenie i rehabilitację Stasia można wesprzeć
na stronie www.pomaga.pl/stas_11

Istota choroby Olliera

Choroba Olliera polega na tym, że wewnątrz kości tworzą się guzy chrząstkowe, których średnica może wynosić nawet kilka centymetrów. To prowadzi do rozdymania kości, a więc do jej niszczenia lub wygięcia. Choroba ta zazwyczaj ujawnia się w drugim roku życia, najczęściej w postaci pogrubienia policzków, zniekształcenia przedramion, koślawości stawów kolanowych i nierównej długości kończyn.

Zmiany rozmieszczone są asymetrycznie i różnią się wyglądem. Mogą mieć inne kształty i rozmiary. Różny jest także przebieg choroby i rokowania na przyszłość. Choroba prowadzi do deformacji szkieletowych i nierównomiernego wzrostu kości długich. Bywa także przyczyną nowotworów złośliwych kości, które mogą się rozwijać na podłożu chrzęstniaka.

Stan, w którym licznym chrzęstniakom towarzyszą zmiany typu naczyniaków tkanek miękkich, określa się jako zespół Maffucciego.

Wyroślom mnogim często towarzyszy niedobór wzrostu. Mnogość wyrośli najczęściej stwierdza się są po szóstym roku życia. Mogą się one pojawić w każdej kości rozwijającej się na podłożu chrzęstnym. Zwykle jednak występują w kościach rurowatych w okolicy przynasadowej kości długich, szczególnie często w przynasadach kości kolana. Szczególnie często zmiany dotyczą kości rąk i stóp.

*  źródło: www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,choroba-olliera

(dg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu itvszubin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%