Zamknij

Burza po sumie w Dziewierzewie

08:44, 02.10.2017 | Robert Koniec
Skomentuj
REKLAMA

Zaprzyjaźniony z naszą redakcją, portal Kcynia.info został poproszony o interwencję medialną w sprawie sporu pomiędzy grupą parafian z Dziewierzewa, a proboszczem Parafii.  W tej sprawie wykorzystaliśmy już chyba wszystkie możliwości. Rozmawialiśmy kilkukrotnie z naszym księdzem Proboszczem, byliśmy u księdza Biskupa Jana Tyrawy, spotkaliśmy się na zebraniach i jak do tej pory nasz ksiądz Proboszcz Zbigniew Plewa nie wyjaśnił nam dlaczego zataił fakt sprzedaży mienia i ziemi parafii.- mówi Andrzej Maćkowski, który nie jest członkiem Rady Parafialnej ale jest zaangażowany w sprawę.

Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie to, że odnaleziono i wydrukowano wszelkie potrzebne dokumenty z internetowych Ksiąg Wieczystych, które potwierdziły sprzedaż przedwstępną około 10 ha ziemi i plebanię. – poinformowano naszą redakcję. Członkowie Rady Parafialnej spotykali się z Proboszczem i Biskupem ale spotkanie te kończyły się fiaskiem.

Tydzień temu w niedzielę 23 września doszło do incydentu, bo ktoś w nocy łańcuchem zablokował bramę do kościoła. Społeczeństwo Dziewierzewa jest zbulwersowane zatajeniem sprzedaży. Ksiądz tłumaczy się, że nie może ujawnić kwoty sprzedaży, gdyż obowiązuje go tajemnica sprzedaży.

W pierwsza niedzielę października do Dziewierzewa oprócz kamery kcynia.INFO przyjechali reporterzy PolsatNEWS i NOWA TV, fakt24.pl.

Ksiądz Proboszcz po mszy świętej odniósł się do sprawy i obszernie wyjaśnił swoje działania, które jednak nie przekonały sporej ilości osób. Pamiętając i czcząc miejsce jakim jest kościół nie nagrywaliśmy wypowiedzi księdza Proboszcza w kościele. Po mszy oczekiwano na wyjście księdza z kościoła, aby porozmawiać poza świątynią. Tak się jednak nie stało. Członkowie Rady Parafialnej oraz mieszkańcy głośno wypowiadali się o sprawie dla mediów, gdy nagle przez miejsce gdzie zgromadzili się parafianie wyjechał swoim pojazdem ksiądz proboszcz, który wysiadł i rozmawiał z mediami i swoimi parafianami.

Spotkanie nie było przyjemne dla kapłana oraz mieszkańców. Co mówił Proboszcz Parafii? Jak reagowali parafianie? Tego nie podejmujemy się opisać. Kcynia.INFO jak zwykle stara się przekazać materiał obiektywnie dla INFOrmacji, a nie sensacji dlatego zostawiamy Państwa z relacją naszej kamery.

Interweniowała policja.

(Robert Koniec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

o.Misjonarzo.Misjonarz

5 1

Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny ?Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą ?głosu z nieba mówiącego: ?Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
21:28, 03.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz