Zamknij

Festyn Rodzinny w Zamościu 2019

15:23, 22.08.2019 | tekst: zamosc.bydgoszcz.pl
Skomentuj
REKLAMA

Organizatorzy festynu tj. Sołtys i Rada Sołecka,  Stowarzyszenie „Nasz Zamość”, Liga Kobiet Polskich - Koło w Zamościu, Klub Seniora "Zawsze Razem" oraz LZS Iskra Zamość-Rynarzewo - pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, instytucjom, osobom prywatnym oraz członkom i przyjaciołom za wsparcie Festynu Rodzinnego, który odbył się 17 sierpnia 2019 w Zamościu. Bez Waszej pomocy i zaangażowania nie stworzylibyśmy tak wielkiego i udanego wydarzenia, którego zadaniem była integracja mieszkańców. Atrakcji było mnóstwo. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Podczas festynu bawiliśmy się przy oprawie grupy DJ Dombka, która przygotowała i przeprowadziła animacje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych, a od godziny 21:00 do 01:00 prowadziła zabawę taneczną. Uczestnicy festynu wysłuchali koncertu rockowego zespołu Free Road ze Żnina. Na festynie były stanowiska gastronomiczne, które nie pozwoliły nam zgłodnieć - kiełbasa z grilla, kebab, lody, gofry, wata cukrowa, słodycze a spragnieni mogli napić się Pepsi.

Dużym powodzeniem cieszyła się również kawiarenka oraz zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasz Zamość konkurs pn. „Słodki Zamość”. Kawiarenkę i konkurs poprowadziły panie z Ligi Kobiet Polskich koło w Zamościu. Do konkursu zgłoszonych było dwanaście wypieków. Komisja miała bardzo trudny wybór. Tytuł oraz nagrodę rzeczową i dyplom za najlepsze ciacho z Zamościa otrzymała po raz kolejny pani Małgorzata Fryczyńska za „Bezę Małgosi”.

Dzieci nieodpłatnie mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz foto budki i innych atrakcji. Wszystkie zorganizowane konkursy oraz zawody sportowe dla dzieci i młodzieży cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w każdej konkurencji dla uczestników czekały nagrody rzeczowe. Uśmiech nie schodził z twarzy mieszkańców i naszych gości, którzy licznie przybyli, aby wspólnie z nami bawić się w tym dniu.

W trakcie festynu przeprowadzono nietypowe zawody BUM-BALL. Zawodnicy ubrani w dmuchane piłki rozgrywali mecz piłkarski. Nie było łatwo, ale za to było dużo frajdy, wyśmienitej zabawy.

Atrakcją dla dzieci młodzieży i dorosłych był również udział Policji z KPP Nakła oraz Komisariatu w Szubinie a także pokaz sprzętu ratownictwa drogowego przeprowadzonego przez OSP Rynarzewo i PSP z Nakła n/Notecią. Na festyn przybyła również silna grupa motocyklistów z Szubina "MOTO-ORŁY".

W trakcie festynu świętowano 25-lecie działalności klubu sportowego LZS Iskra Zamość-Rynarzewo. Były gratulacje, podziękowania, odznaczenia dla działaczy i życzenia. Tort jubileuszowy w kształcie boiska smakował wszystkim.

Podczas festynu były sprzedawane cegiełki, z których dochód przeznaczony był na wsparcie działalności statutowej stowarzyszenia. Pod cegiełką kryły się ciekawe upominki dla wspierających, a każda cegiełka dodatkowo brała udział w losowaniu nagród głównych takich jak: telefon komórkowy marki LG G6, expres do kawy, urządzenie do gazowania wody, rower, sprzęt AGD, duża ilość bonów upominkowych lub zniżkowych, albumy, kalendarze oraz wiele, wiele innych!!!

Na festynie można było, jak co roku, sprawdzić się podczas konkursu strzeleckiego. Nowością był konkurs strzelania z łuku. Dzieci mogły również przejechać się na kucyku a zainteresowani mieszkańcy mogli porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa na temat planowanej budowy sieci gazowej w Zamościu.

Tradycją festynów w Zamościu są również organizowane zawody lekkoatletyczne dla dzieci. Dzieci i młodzież sprawdziły się podczas biegania na różne odległości w kilku kategoriach wiekowych. Zawodnicy za zdobycie miejsc od 1-3 otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dużym powodzeniem cieszył się wśród dzieci, konkurs na najlepiej wyklejone ziarnami logo Stowarzyszenia Nasz Zamość oraz zorganizowany przez Marcina - członka stowarzyszenia Nasz Zamość - pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych.

Oprócz zabawy czy sportowej aktywności, festyn rodzinny był również okazją do wsparcia chorej na Zespół Retta - Emilki Nachowiak.

Poniżej przestawiamy ułożoną alfabetycznie listę darczyńców, organizacji i instytucji, które okazały nam pomoc w zorganizowaniu festynu:

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

– DZIĘKUJEMY –

1. BAR M.A.J. – JOANNA PĘCZEK

2. BIUROMAX BALCER Z BYDGOSZCZY

3. CGH POLSKA SP. Z O.O. Z BYDGOSZCZY – PRODUCENT ZBIORNIKÓW STALOWYCH

4. ELEKTRO-MET – WOJCIECH MORZYŃSKI

5. EURODIS – OCHRONA BHP

6. FIRMA „ARKTYKA” Z ZAMOŚCIA – MONTAŻ KLIMATYZACJI – LESZEK NOWAKOWSKI

7. FREEDOM DANCE STUDIO Z BYDGOSZCZY – PAWEŁ PACZYŃSKI

8. HORTUS – MICHAŁ LEWANDOWSKI

9. HOTEL, RESTAURACJA SAGA

10. HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH NOWBUD – WOJCIECH NOWAK

11. HURTOWNIA MOTORYZACYJNA GORDON

12. JAR-BRUK – JAROSŁAW WARDAWY

13. KWIACIARNIA WRZOS

14. MASARNIA WŁADYSŁAWOWO

15. MOBILNY GABINET MASAŻU – SYLWIA WARDAWY

16. PAŃSTWO LUCYNA I KRZYSZTOF STANIASZEK

17. PIEKARNIA GROCHOLA

18. PIEKARNIA ROGALIK – GRZEGORZ MARCHLEWICZ

19. POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICZA, BYDGOSZCZ UL. JAGIELLOŃSKA 42

20. POMORSKA OFICYNA WYDAWNICZO-REKLAMOWA – JAROSŁAW SKRZYPCZAK

21. PRZEDSZKOLE „IGUŚ” W ZAMOŚCIU

22. RADNA RADY MIEJSKIEJ W SZUBINIE - TERESA STACHOWIAK

23. RADNY RADY MIEJSKIEJ W SZUBINIE - ROBERT RYNARZEWSKI

24. SALON FRYZJERSKI W ZAMOŚCIU – KLAUDIA CHYŁA

25. SKLEP „GOTA” – GRAŻYNA BASZYŃSKA

26. SKLEP POLSKI ROGALIK – MATEUSZ MARCHLEWICZ

27. SKLEP WIELOBRANŻOWY "GROTA" - GRAŻYNA BASZYNSKA

28. SKLEP WIELOBRANŻOWY „VEGA MARKET”

29. SKLEP ZOOLOGICZNY HAPPY-PUPPY

30. STACJA PALIW WATIS

31. SUŁTAN – TURECKI DÖNER KEBAP I PIZZA

32. UNIGLOB – WOJCIECH KÜHN

33. USŁUGI KAMIENIARSKIE – JANUSZ SZCZEPANIAK

34. USŁUGI TRANSPORTOWE „MAAJ TRANS” – MARCIN DRZYSTEK

35. USŁUGI TRANSPORTOWE „SKONEX” – KRZYSZTOF SKONECKI

36. WARSZTAT SAMOCHODOWY „SZYMI” – MIROSŁAW WACHOWICZ

37. WARSZTAT SAMOCHODOWY „WOLF” – TOMASZ WILCZYŃSKI

38. ZAKŁAD SZKÓŁKARSKI „ŻYWOTNIK” ŻNIN

39. ZPU „PINOKIO” – MAŁGORZATA, MARCELINA, WIESŁAW KOKOSZYŃSCY

PODZIĘKOWANIA DLA OSÓB I ORGANIZACJI KTÓRE POMOGŁY PRZY TEGOROCZNYM FESTYNIE

• ZAANGAŻOWANI CZŁONKOWIE I PRZYJACIELE STOWARZYSZENIA „NASZ ZAMOŚĆ”;

• RADA SOŁECKA;

• LIGA KOBIET POLSKICH – Koło w Zamościu;

• KLUB SENIORA Z ZAMOŚCIA;

• KLUB SPORTOWY „ISKRA”

(tekst: zamosc.bydgoszcz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz