Zamknij

III Złaz Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej "Woda jest życiem"

15:19, 02.05.2019 | Hufiec ZHP Pałuki
Skomentuj
REKLAMA

27 kwietnia 2019 r. drużyny z naszego Hufca wzięły udział w III Złazie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej „Woda jest życiem”. Złaz rozpoczął się od apelu Chorągwi na Wyspie Młyńskiej. Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach programowych. Przedstawiciele Kręgu Seniora z Szubina mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Mydła i Brudu oraz Barki, skorzystania z kawiarenki na Barce Lemara oraz rejsów łódką.

Wędrownicy w tym patrol Ignikije z 7 WDH „Feniks” z Szubina wzięli udział w spływie kajakowym. Zgodnie z założeniami służby wędrownicy po drodze oczyszczali Brdę ze śmieci. Uczyli się także oznaczeń i znaków na szlakach wodnych. Dwie druhny z szubińskiego patrolu zajęły drugie miejsce w quizie wiedzy.

Harcerze Hufca ZHP Pałuki reprezentowani byli przez: 12 Grunwaldzką Drużynę Harcerską Brzask z Barcina, 5 Drużynę Harcerską z Barcina, 13 Grunwaldzką Drużynę Harcerską Wilcza Wataha z Szubina oraz 7 Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Feniks” z Szubina. Dla nich przygotowane zostały gry miejskie: „Bydgoszcz, Brda i wszystko gra”, „Kanałowe zagadki” oraz na Wyspie Młyńskiej stanowisko Policji i Harcerskiej Sekcji Płetwonurków. Po zakończeniu miejskich wędrówek uczestnicy złazu obejrzeli pokazy ratownicze na wodzie.

Zuchy w tym 13 Grunwaldzka Gromada Zuchowa z Szubina uczestniczyły w zajęciach programowych: Pan Menzurka i jego ciekawostki, tajemniczy świat przyrody, legendy bydgoskie na Barce Lemara oraz poszukiwania skarbu Pirata i spotkanie z jego wesołą załogą.
Po zakończeniu zajęć na wszystkich czekał poczęstunek w formie ciepłej grochówki, jak i słodkiej drożdżówki. Po podsumowaniu Złazu i wręczeniu nagród zaproszono uczestników na koncert zespołu szantowego „Trzy Majtki”.

Organizatorom Złazu dziękujemy za przygotowanie atrakcyjnych form dla wszystkich grup metodycznych. Do zobaczenia na kolejnym Złazie!

(Hufiec ZHP Pałuki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz