Zamknij

Będzie budowany odcinek S5 Bydgoszcz - Szubin, umowa podpisana

17:08, 13.03.2020 | mirbud.pl
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 13 marca 2020 roku PBDiM Kobylarnia podpisało umowę na budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) – Szubin Północ. Wartość kontraktu to niespełna 360 mln zł brutto.

Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ to blisko 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-5, którego budowy nie dokończyła włoska firma Impresa Pizzarotti. Realizacją kontraktu zajmie się konsorcjum firm, którego liderem jest PBDiM Kobylarnia S.A. a partnerem MIRBUD S.A. Umowę w imieniu konsorcjum podpisali: wiceprezes PBDiM Kobylarnia S.A. Michał Niemyt oraz członek zarządu Tomasz Jaśkiewicz.

- Plac budowy przejmiemy budowy Zamawiający przekaże nam 20 marca. - mówi wiceprezes Niemyt.

W ramach zadania konsorcjum wybuduje po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), węzeł Rynarzewo, a także przebuduje/zbuduje inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące teren przyległy. Droga ekspresowa zostanie wyposażone w urządzenia służące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochronie środowiska, oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. Czas realizacji wynosi 17 miesięcy bez okresów zimowych (15 grudnia - 15 marca), a koszt prac budowlano-montażowych – 359 434 109,35 zł. 

Droga ekspresowa S-5 biegnąca z południa w kierunku północnym docelowo spinać będzie cztery aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz pośrednio Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju i dużym znaczeniu dla rozwoju portów w Gdańsku i Gdyni. Budowa drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, o długości prawie 130 km, przebiega od węzła Nowe Marzy na autostradzie A1 do granicy z województwem wielkopolskim.

Odcinek drogi ekspresowej S-5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Południe to nie jedyny odcinek tej trasy budowany przez konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. W grudniu 2019 roku, na cztery miesiące przed terminem umownym, została oddana do użytku ta trasa na odcinku od Żnina do granicy województwa kujawsko - pomorskiego z wielkopolskim. Obecnie trwają ostatnie prace uzupełniające na drodze dojazdowej w Żninie, polegające na montażu oznakowania poziomego. 

Przypomnijmy, konsorcjum Kobylarni i Mirbudu w ostatnich dniach wygrało przetarg na dokończenie budowy jeszcze jednego odcinka S-5 - pomiędzy węzłem Dworzysko i węzłem Aleksandrowo. Wartość oferty wyniosła 583 377 261,00 zł brutto.

(mirbud.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz