Zamknij

Poważny wypadek na DW 246, czterech poszkodowanych, w działaniach brał udział LPR

09.46, 14.03.2022 . Aktualizacja: 18.57, 14.03.2022
REKLAMA

Zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 246 (Szubin - Nakło), służby otrzymały w poniedziałkowy poranek 14 marca 2022 roku, chwilę po godz. 7.00.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, ZRM, patrol policji oraz śmigłowiec LPR. Dodatkowo zadysponowano jeszcze OSP Szubin oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. 

Po dotarciu na miejsce pierwszych służb okazało się, że w zdarzeniu uczestniczą 3 pojazdy. Dwa osobowe seat i fiat oraz forda transita typu "brygadówka".

Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe, ewakuowane z wraku przez strażaków przy pomocy sprzętu hydraulicznego i przekazane medykom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowane zostały 3 osoby i dziecko.

Na czas działań ratunkowych i później prowadzonych czynności procesowych przez policję, droga wojewódzkiej 246 była w miejscu zdarzenia całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. 

USTALENIA POLICJI

Cztery osoby trafiły do szpitali po wypadku, do jakiego doszło dzisiaj rano na drodze W246 w gminie Szubin. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie był niewłaściwie wykonany manewr wyprzedzania przez jednego z kierowców. Zgłoszenie o wypadku drogowym pomiędzy miejscowościami Godzimierz, a Szubin Wieś, dyżurny policji otrzymał dzisiaj (14.03.22) około godziny 7.10.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniali mundurowi referatu ruchu drogowego i kryminalni. Wstępnie wiadomo, że kierowca fiata punto, 31-letni mieszkaniec Kcyni, prawdopodobnie podczas wyprzedzania zajechał drogę kierującej seatem, następnie stracił panowanie nad autem i fiat wjechał do rowu, gdzie "dachował". Prowadząca seata, 33-latka, aby uniknąć zderzenia z fiatem, zjechała na pobocze, gdzie straciła panowanie nad pojazdem, który powrócił na pas ruchu i uderzył w forda transita.

Na skutek zdarzenia, z obrażeniami ciała, do szpitali odwieziono kierującego fiatem, kierującą seatem i 2-letnie dziecko, będące pasażerem seata. Najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca forda. Z miejsca zdarzenia 50-latka zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W sprawie wypadku postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu w Szubinie, nadzorowani przez miejscową prokuraturę.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%