Zamknij

Policjanci interweniowali w czasie wolnym od służby

12.48, 04.05.2022 . Aktualizacja: 13.02, 04.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki reakcji policjantów żnińskiej patrolówki, dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Funkcjonariusze interweniowali w czasie wolnym od służby.

W czwartek, 28.kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, będąc po służbie, robił zakupy w jednym z marketów na terenie Żnina. Wówczas jego uwagę zwróciło zachowanie innego klienta. Policjant zaczął podejrzewać, że będzie chciał on ukraść asortyment, który miał w koszyku. Zaczął go obserwować. Wtedy spostrzegł, że w przedsionku przy wejściu, pomiędzy drzwiami automatycznymi znajduje się drugi młody mężczyzna, który nie wszedł do sklepu i cały czas trzymał telefon przy uchu. Z doświadczenia zawodowego wiedział, że tak właśnie działają złodzieje. Funkcjonariusz przed sklepem spotkał kolegę z patrolu, który także był poza służbą. Podzielił się z nim swoimi spostrzeżeniami.

Efekt współdziałania tej dwójki, mógł być tylko jeden – złodzieje zostali zatrzymani, podczas gdy próbowali oddalić się ze sklepu ze skradzionym towarem, bowiem 22-latek otworzył drzwi wejściowe umożliwiając 19-latkowi opuszczenie marketu omijając linię kas. Asortyment o wartości blisko 650 złotych wrócił na półki sklepowe, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Ponadto mundurowi ustalili, że 19-latek dopuścił się kradzieży w tym samym sklepie kilka dni wcześniej. Wówczas jego łupem padły produkty o łącznej wartości ponad 500 złotych.

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. zatrzymani usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%