Zamknij
REKLAMA

Pożar hali produkcyjnej w Kowalewie. Są duże straty!

21:32, 19.06.2021 | mm
REKLAMA

23 zastępów, czyli ponad stu strażaków i specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Bydgoszczy gasiło pożar hali produkcyjno-montażowej oraz lakierni w Kowalewie, nieopodal Nakła. Przemieszczanie się ogromnej chmury ciemnego dymu i jej zawartość monitorował specjalistyczny samochód z systemem RAPID. Wstępnie, szacuje się duże straty spowodowane pożarem.

Na terenie zakładu znajdują się dwie hale o wymiarach około 30x60 m. Pożar wybuchł w lakierni mieszczącej się w jednej z hal i objął również pozostałą część tego obiektu. Strażacy nie dopuścili do przeniesienia się ognia na sąsiednią halę. W hali objętej ogniem znajdowały się m.in. samochody ciężarowe.

W akcji gaśniczej brało udział 23 zastępów straży pożarnej z powiatów nakielskiego i żnińskiego. Na miejsce pożaru skierowano grupę rozpoznania chemicznego z Komendy Powiatowej PSP w Bydgoszczy i grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

[WIDEO]370[/WIDEO]

Na miejscu pracowało łącznie 23 zastępy straży pożarnej z jednostek z terenu powiatu nakielskiego, żnińskiego i bydgoskiego, m.in. JRG Nakło, OSP Nakło, Grupa Rozpoznania Chemicznego z Bydgoszczy, 2 zastępy ze Żnina, 2 zastępy z JRG Żnin, Komenda Miejska w Bydgoszczy, Grupa Rozpoznania Chemicznego z Bydgoszczy oraz Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego w Toruniu - poinformował nas st. kpt. Bartosz Walkowiak - Oficer Prasowy PSP w Nakle. Pożar objął w znacznej części pomieszczenie lakierni o wymiarach 30 x 60 m w zakładzie zajmującym się produkcją zabudów do samochodów dostawczych i ciężarowych oraz wyposażeniem samochodów w osprzęt potrzebny do pracy. Sytuacja była bardzo dynamiczna, a pożar bardzo rozwinięty. Dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się uratować znaczną część pomieszczenia przy użyciu specjalistycznego sprzętu z ochroną dróg oddechowych. Akcja pożarnicza trwała do godziny 13.

(mm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%