Zamknij
REKLAMA

Strażacy interweniowali w Śmielinie i Szubinie

16:14, 13.02.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

13 lutego 2018 roku około godz. 12:30 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Kościelnej 17 w Śmielinie. Pod wskazany adres zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, w tym podnośnik oraz po zastępie z OSP Sadki, Anieliny, Bnin i Jadwiżyn.

Po przybyciu na miejsce zastano palące się poddasze budynku parterowego (dawna szkoła) i przystąpiono do akcji gaśniczej. Po zlokalizowaniu źródła ognia i ugaszeniu przystąpiono do oddymiania budynku. Spaleniu uległo wnętrze poddasza oraz część dachu. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy kobiecie, która podtruła się dymem. Działania zakończono po godz. 14:00. Podczas prowadzonych działań gaśniczych w Śmielinie teren działania JRG nr 1 zabezpieczała OSP w Nakle nad Notecią.

Około godz. 11:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym ze sklepów na terenie osiedla bydgoskiego w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. 

Działania strażaków polegały m.in. na rozebraniu otuliny komina z waty szklanej, która się zajęła ogniem oraz przewietrzeniu pomieszczenia. 

Do zabezpieczenia rejonu zadysponowano OSP Szubin. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone