Zamknij
REKLAMA

Kolejny pożar w firmie przy ul. Przemysłowej w Paterku

21:11, 08.07.2018 | Tadeusz Sobol
REKLAMA
Skomentuj

8 lipca 2018 roku około godz. 10:10 doszło do kolejnego pożaru na terenie jednej z firm zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej w Paterku. Wysoki słup czarnego dymu widoczny był z kilku kilometrów.

Tym razem paliła się wiata z środkami ropopochodnymi w pojemnikach przeznaczonymi do utylizacji. Wiata zlokalizowana jest w pobliży stolarni ZNTK, w której znajdowały się lakiery i rozpuszczalniki. Na miejsce pożaru dyspozytor Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią zadysponował w pierwszym rzucie dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, zastęp OSP Paterek, Cukrownia Nakło, Nakło nad Notecią, Polichno.

W drugim rzucie zadysponowano zastęp specjalny ze środkiem pianotwórczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastępy z OSP Sipiory, Sadki, Górki Zagajne, Potulice. Palącą się wiatę gaszono z dwóch kierunków od strony zakładu oraz z zewnątrz od strony trafostacji, z równoczesną ochroną budynku stolarni. 

Działania gaśnicze były o tyle utrudnione, że co chwilę wybuchały pojemniki, pokrywy których latały w powietrzu i stanowiły zagrożenie dla strażaków. W chwili obecnej trwa dogaszanie i z pewnością potrwa jeszcze kilka godzin. Na miejsce pożaru przybyli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

(Tadeusz Sobol)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone