Zamknij
REKLAMA

Już ponad 400. pokrzywdzonych zgłosiło się do nakielskiej policję

14:17, 20.09.2019 | MR
REKLAMA
Skomentuj

Miało być - Szybko - Tanio - Wygodnie, przelew natychmiastowy w kilka minut u odbiorcy. Tak reklamowała się jedna z firma świadcząca tego typu usługi na terenie Nakła nad Notecią. O kilku dni na drzwiach wejściowych w punktach przy ul. Bydgoskiej i Gimnazjalnej wisi karta - Placówka nieczynna do odwołania -. Natomiast do klientów placówek zgłaszają się różnego rodzaju firmy informując o fakcie niedokonania płatności za usługi, mimo, że niniejszą opłatę dokonali Oni na czas korzystając z usług Centrum Rozliczeń Transakcji w Nakle. 

Jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią - nakielski wydział kryminalny prowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości związanych z przelewami, jakie mieszkańcy powiatu wykonywali za pośrednictwem jednej z firm zajmujących się na terenie Nakła wykonywaniem tego typu usług.

Praktycznie codziennie do komendy zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko i nie zatrzymano żadnej z osób pracujących w placówce.

W ramach prowadzonego postępowania ustalać będziemy od kiedy proceder miał miejsce. Docierać będziemy także do pokrzywdzonych, aby przesłuchać ich do prowadzonej sprawy.

Sprawa prowadzona jest w kierunku przywłaszczenia pieniędzy, które pokrzywdzeni wpłacali za pośrednictwem tej firmy do różnych odbiorców, a które ostatecznie do nich nie dotarły oraz oszustwa na szkodę pokrzywdzonych.

Sprawa z całą pewnością ma charakter rozwojowy.

(MR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone