Zamknij
REKLAMA

Wybuch w budynku gospodarczym w Nakle. Spod gruzów wydobyto mężczyznę

15:23, 25.10.2019 | zk/mr
Skomentuj
REKLAMA

5 października 2019 roku około godz. 13:25 doszło do wybuchu w zamieszkałym budynku gospodarczym przy ul. 1 Maja w Nakle nad Notecią. Budynek został całkowicie zniszczony. Spod gruzów wyciągnięto mężczyznę, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala w Bydgoszczy. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży, w tym trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Przyjechało również pogotowie energetyczne i gazowe, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwa odgruzowywanie. Na miejsce ma dotrzeć specjalistyczna grupa poszukiwawcza, aby sprawdzić czy nie ma innych osób przysypanych gruzem.

 

Jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią - Nakielscy kryminalni pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w miniony piątek na ul. 1 Maja w Nakle. Na skutek wybuchu prawdopodobnie gazu w budynku gospodarczym obrażeń ciała doznał 34-letni mężczyzna.

W miniony piątek (25.10.19) około 13.30 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony o wybuchu w zamieszkałym budynku gospodarczym na ul. 1 Maja. Budynek uległ całkowitemu zawaleniu. Spod gruzów strażacy wydobyli 34-letniego lokatora. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.

Z czynności wykonanych na miejscu zdarzenia przy udziale biegłego z dziedziny pożarnictwa wynika, że w budynku eksplodował gaz z butli, która została znaleziona pod gruzowiskiem. Wiele wskazuje na to, że 34-latek celowo doprowadził do eksplozji.

Okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia są wyjaśniane w postępowaniu prowadzonym przez policjantów nakielskiego wydziału kryminalnego.

(zk/mr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz