Zamknij
REKLAMA

Potrącenie pieszej na pasach w Szubinie

12:47, 06.11.2019 | KPP Nakło
Skomentuj foto: archiwum
REKLAMA

Szubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Szubinie na ul. Pałuki Sędziwoja, gdzie fiat punto potrącił 12-letnią dziewczynkę. Piesza  z urazem barku oraz prawej nogi został przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy.

Informacja o tym, że na przejściu dla pieszych w Szubinie na ul. Pałuki Sędziwoja, doszło do potrącenia pieszej, dyżurny policji otrzymał wczoraj (05.11.19) o godzinie 17.15. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe.

Na miejscu wypadku pracowali szubińscy kryminalni oraz policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni mieszkaniec gminy Szubin, kierując pojazdem marki Fiat Punto, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynkę. 12-latka  z urazem barku oraz prawej nogi została przetransportowana do szpitala w Bydgoszczy.

Kierowca fiata był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z szubińskiej komendy. Sprawę nadzoruje prokuratura.

Policja ponownie apeluje o rozsądek do uczestników ruchu. Panujące warunki pogodowe są trudne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Szybko zapadający zmrok i związana z tym zmniejszona widoczność z całą pewnością mogą utrudniać poruszanie się po drogach. Do tego dochodzą opady deszczu, niskie temperatury, a co za tym idzie fakt, że drogi w wielu miejscach są śliskie, a przez to też bardziej niebezpieczne. Gwarantem bezpieczeństwa może być jedynie ostrożność kierowców oraz właściwe zachowanie pieszych poruszających się po drogach.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DbhdDbhd

3 1

Jestem znajomym tej dziewczyny i wszystko widziałem kierowca jechał bardzo szybko widać było ze jej nie widział 17:02, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 0

A co z dziewczyną. Wiadomo kto to? 20:56, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Bardzo niebezpieczne przejścia dla pieszych ( na ul. Sedziwoja Pałuki oraz sąsiednie na ul. Paderewskiego) , w których kierowcy niedostosowują prędkości do ograniczenia, często wyprzedzając na przejściu wolniej jadące prawym pasem auta. Czy naprawdę potrzebna jest kolejna bezsensowna śmierć za nim ktoś zadba o poprawę bezpieczeństwa na przejściach w okolicy przystanku autobusowego? 21:29, 22.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz