Zamknij
REKLAMA

Konkurs Poezji Religijnej

19:24, 20.02.2021 | ZSS Szubin
REKLAMA

18 lutego 2021 roku XVIII Konkurs Poezji Religijnej przeszedł do historii. Uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie zima już od wielu lat kojarzy się między innymi z prezentacją poezji chrześcijańskiej. Chętni uczniowie wybierają ulubione wiersze, które deklamują szerszej społeczności. Zazwyczaj nasz konkurs zaszczycają swoją obecnością uczniowie ze szkół w Żninie, Karnowie, Kcyni, Bydgoszczy czy Koronowie oraz inni znamienici goście jednak tym razem ze względów bezpieczeństwa rywalizacja ograniczyła się tylko do uczniów naszej placówki.

Celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno ojczystego języka, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a przede wszystkim popularyzacja wartości chrześcijańskich. Słowa księdza Twardowskiego, papieża Jana Pawła II i wielu innych wybitnych poetów, które wybrzmiały podczas konkursu są dla nas pokrzepiające, dają nadzieję na przyszłość i zachęcają do dobrego życia.

Wiersze zaprezentowało 16 uczniów od klas najmłodszych do najstarszych. Jury jak to zazwyczaj bywa miało dylemat kogo szczególnie wyróżnić. Wyniki plasują się następująco:

dzieci młodsze

  • I miejsce – Kuba Ulatowski
  • II miejsce- Wiktoria Kamińska

dzieci starsze

  • I miejsce- Marcin Pardua
  • II miejsce – Magdalena Śmigielska

Zwycięzcy i wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz smaczny poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji konkursu.

(ZSS Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%