Zamknij

Zajęcia otwarte dla kandydatów do przedszkoli

19.32, 14.03.2022 PS 3 Szubin Aktualizacja: 21.06, 14.03.2022
REKLAMA

W związku z trwającym w naszej gminie okresem rekrutacyjnym do przedszkoli i szkół. 10 marca 2022 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbył się "Dzień Otwarty". Dzięki tego typu inicjatywie dzieci miały możliwość do poznania przyszłego miejsca zabawy i nauki co prawdopodobnie będzie miało wpływ na łagodniejsze przygotowanie do rozstania z rodzicami oraz zmniejszy stres wynikający z pierwszych dni w przedszkolu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko czy rodzica? Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto zastanowić się jak sprawić aby pierwsze dni w przedszkolu były opłakane minimalną ilością łez przedszkolaków i rodziców, którzy często po raz pierwszy na poważnie rozstają się z dzieckiem.

W czwartkowe popołudnie na dzieci czekały takie atrakcje jak: zabawy muzyczne z wykorzystaniem "Bum-bum rurek", zabawy ruchowe z Chustą Klanza, zabawy integracyjne, zabawy na dywanie interaktywnym "Funfloor" oraz możliwość swobodnego korzystania z zabawek w przedszkolu. Dodatkową zaletą spotkania była możliwość uzyskania przez rodziców przyszłych przedszkolaków informacji dotyczących bezpłatnych zajęć dodatkowych tj. rytmika, język angielski, koła zainteresowań (m.in. Dziecięca Drużyna Pożarnicza, koła plastyczne, literackie, technologiczne i inne) oraz metod i form pracy wykorzystywanych w naszej placówce tj. metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, integracja sensoryczna, metoda Knillów, edukacja przez ruch – Doroty Dziamskiej, metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, metody C. Orffa, Pedagogika Zabawy, metoda werbo-tonalna, stymulacja wzrokowa, słuchowa, dotykowa, Klucz do uczenia się- moduły tematyczne oparte na teorii L. Wygotskiego, TPR, metoda Audiolingwalna i Audiowizualna, Action-based Approach, PNF 1 i PNF 2,  terapia neurotaktykalna, TUS, terapia ręki, terapia behawioralna.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało medal dzielnego przedszkolaka oraz słodki upominek. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom rodziców kandydatów do rozpoczęcia edukacji w naszym przedszkolu, przygotowaliśmy cykl spotkań adaptacyjnych. Odbywać się będą ona w każde marcowe, czwartkowe popołudnie od godziny 15.00 do godziny 16.00.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z pandemią COVID-19.

(PS 3 Szubin)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%