Zamknij
REKLAMA

"Polska to nasza Ojczyzna” - Dzień Niepodległości w przedszkolu

14:45, 13.11.2017 | PS 2 Szubin
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 9 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na galowo, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych: biało- czerwonych. 

Dzieci 5-letnie z grupy „Tygryski” prezentowały na forum wiersze: „Znak” M. Łaszczuk oraz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Do recytacji utworu „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełza włączyły się wszystkie przedszkolaki.

Następnie dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczyzny, jej kultury i tradycji, utrwalenie symboli narodowych naszego kraju oraz uwrażliwienie na piękno poezji i pieśni patriotycznej. Zachwyt dzieci wywołał występ zespołu „Ingenium”, którego opiekunem jest pani Jolanta Muzalewska. Młodzież zaprezentowała pieśni i piosenki patriotyczne do śpiewania których włączyły się przedszkolaki i personel przedszkola.

Po powrocie do sali każda grupa wykonała prace plastyczne nt: „Polska – moja ojczyzna”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu, dzieci z dumą pokazywały rodzicom wykonane prace plastyczne i kotyliony oraz opowiadały o „urodzinach Polski”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

(PS 2 Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone