Zamknij
REKLAMA

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

13:57, 07.06.2019 | PS 3 Szubin
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, a dokładnie grupa "Muchomorki" i "Stokrotki" realizowały w tym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami , szkołami, instytucjami. Projekt składał się z 6 modułów. Pierwszy z nich „ Mały miś czytające przedszkolaki” dał dzieciom wiele radości i zabawy- dzieci wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi nadano imię , otrzymał też dzienniczek podróży , w którym rodzice wpisywali tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonały samodzielnie rysunek i odrysowały swoją rączkę.

W cyklu zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywnych wdrażających dzieci do samodzielności przedszkolaki realizowały drugi moduł „ Mały Miś uczy samodzielności”. Przedszkolaki uczyły się czym jest samodzielność oraz , w jaki sposób zdobyć tę ważną umiejętność, tworzyły Kodeks Przedszkolaka.

Przedszkolaki włączyły się również w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę- realizując kolejny moduł pod hasłem „ 100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku”. Wszystkie dzieci wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego- akcji organizowanej przez MEN. Przedszkolaki z grupy „ Stokrotki” i „ Muchomorki” przygotowały uroczystą biesiadę w dniu 11.11, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami o treści patriotycznej.

W trakcie realizacji modułu „ Kulinarne warsztaty z małym Misiem” dzieci samodzielnie przygotowywały wybrane potrawy, poszukiwały opisów potraw w literaturze, poznały historię i różne rodzaje książek kucharskich. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami stworzyły własną książkę kucharską z ulubionymi potrawami, ilustrowaną przez dzieci . Dowiedziały się , jak dbać o własne zdrowie.

Przedszkolaki samodzielnie tworzyły „ Kuferek kreatywności małego Misia” – kolejny moduł projektu. Tekturowe pudła zamieniły w „ Czarodziejski kuferek” ze skarbami gromadzonymi przez siebie , które później wykorzystywały do różnorodnych zajęć i zadań.

Realizując moduł” Misiowe aktywności sportowe” dzieci stworzyły ulotkę- plakat propagującą zdrowy styl życia , dowiedziały się o bardzo ważnej roli uprawiania sportu przez dzieci i dorosłych oraz wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „ Sprintem do maratonu”, za który otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Przez cały rok szkolny przedszkolaki słuchały literatury czytanej przez zaproszonych rodziców oraz gości – przedstawicieli różnych instytucji. Jako gość specjalny przyszła do nas pani przedstawiciel MAC na powiat nakielski- pani Weronika Piekarska. Przeczytała dzieciom bajki oraz każda grupa otrzymała pamiątkową książkę.

Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy również przedstawicielom Nadleśnictwa Szubin, Policji w Szubinie i Policji w Nakle- Wydział ds. Nieletnich, Sanepidowi w Nakle, Football Academy Szubin za całoroczną współpracę i radość , jaką sprawiły wspólne zabawy i zajęcia .

(PS 3 Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz