Zamknij
REKLAMA

Wygrane konkursy w grupie Smerfy

19:08, 13.12.2020 | PS 2 Szubin
Skomentuj
REKLAMA

Jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 są działania wychowawcze szkoły – wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Podejmując wyzwanie Ogólnopolskiego programu edukacyjnego  Uczymy dzieci programować, staramy się popularyzować i promować naukę programowania, kodowania wśród najmłodszych dzieci, rozwijać ich kreatywność, logiczne, algorytmiczne myślenie, pracę w zespołach, a także  przyjmować  zadaniowe podejście do stawianych problemów.

W daltońskim Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie grupa Smerfy wzięła  udział w  Międzynarodowym konkursie Europe Code Week. Przygotowała około 40 wydarzeń offline i online, przyczyniając się również do zajęcia I miejsca  w  Polsce w Code Week 2020. Wcześniej uczestniczyła w wyzwaniu – konkursie „Cała Polska programuje”, bezpiecznie wprowadzając przedszkolaków w świat cyfrowy, wybierając ciekawe, formy aktywności, zaczynając od zabawy z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK ogłosiło konkurs ósmej edycji "1000 pierwszych inicjatyw on-line". Smerfy podjęły kolejny raz wyzwanie konkursowe i zostały jego laureatami. Nagrodą była mini mata edukacyjna do programowania z zestawem zadań.

Ambasadorowie Anna Świć i Rafał Mitkowski przyznali Smerfom za zgłoszenie 10 wydarzeń  w konkursie Cała Polska Programuje nagrody gwarantowane: 3 godzinny webinar Premium  Kodowanie na dywanie - Kształtujemy Kompetencje Kluczowe oraz za kolejne zgłoszone 10 wydarzeń 8 godzinny kurs Kształtowanie Kompetencji Kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Przedszkolacy podejmowały zadania dobrowolnie, bez przymusu i z przyjemnością. Wszystkie zabawy  przebiegały w atmosferze życzliwości i ogromnego wsparcia ze strony nauczycielek. Małe dzieci rozwijają swoją  pasję  do programowania.

(PS 2 Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%