Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Szubin, odpowie za szereg wykroczeń drogowych

20:03, 02.11.2021 | KPP Żnin
Skomentuj
REKLAMA

Proces w sądzie czeka 28-letniego motocyklistę, który spowodował zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ul. Browarowej i Aliantów w Żninie. Mieszkaniec gminy Szubin popełnił przy tym szereg wykroczeń.   

Do zdarzenia doszło w niedzielę (31.10.21). Około godziny 14.00 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi oraz żnińska „drogówka”. W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem jadąc ul. Aliantów nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, który skręcał w lewo w ul. Browarową i najechał na jego tył. Ponadto mieszkaniec gminy Szubin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem kategorii A, a tablica rejestracyjna należała do innego środka transportu. Motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Sprawca kolizji bezpośrednio po zdarzeniu porzucił jednoślad, zerwał tablicę rejestracyjną i podjął próbę ucieczki, jednak uniemożliwił mu ją pokrzywdzony - kierujący pojazdem marki BMW.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz okoliczności samego zdarzenia, funkcjonariusze odstąpili od nałożenia mandatów karnych na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-latka, które posiadał na inną kategorię oraz sporządzili zawiadomienie do funduszu gwarancyjnego.  

Jakie konsekwencje poniesie mieszkaniec gminy Szubin, zdecyduje sąd.

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%