Nietrzeźwego kierującego samochodem zatrzymali policjanci z Nakielskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Mieszkaniec gminy Szubin wyjechał w trasę mając w organizmie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 27-latkowi uprawnienia do kierowania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Jazda po alkoholu to jedno z najbardziej niebezpiecznych przestępstw drogowych. Alkohol zaburza postrzeganie rzeczywistości, spowalnia czas reakcji oraz negatywnie wpływa na koncentrację. Dlatego policjanci z nakielskiego garnizonu dokładają wszelkich starań, aby eliminować z dróg potencjalnych drogowych zabójców.
W czwartek (1.01) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nakielskiej komendy, w miejscowości Tur, zauważyli pojazd marki volkswagen, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Stróże prawa postanowili skontrolować kierującego, mając podejrzenie, że może być nietrzeźwy.
Przeczucia mundurowych i tym razem się potwierdziły. Za kierownicą osobówki siedział 27-latek, od którego wyraźnie czuć było woń alkoholu. Urządzenie kontrolne wykazało, że mieszkaniec gminy Szubin wyruszył w trasę mając w organizmie 3 promile alkoholu.
Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Stróże prawa zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania.
O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.