Zamknij
REKLAMA

Policja przypomina - zanieczyszczanie drogi stanowi wykroczenie

08:49, 05.12.2018 | KPP Nakło
REKLAMA

Policjanci przypominają, iż zanieczyszczanie drogi stanowi wykroczenie. Droga zanieczyszczona błotem i innymi substancjami jest śliska i może okazać się bardzo niebezpieczna dla uczestników ruchu.  

Policja apeluje do osób przewożących różnego rodzaju substancje, odpady oraz prowadzących prace na polach i placach budowy o to, aby nie zanieczyszczali dróg.

Okres zimowy i niesprzyjające warunki pogodowe powodują, że drogi w wielu miejscach są śliskie, a co za tym idzie mogą być niebezpieczne. Złogi błota i innych substancji, które pozostawiają po sobie przede wszystkim pojazdy wyjeżdżające z pól oraz placów budowy, zwiększają prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają, że zanieczyszczanie drogi stanowi wykroczenie, za które grozi grzywna nawet do 1500 złotych albo kara nagany.

Dlatego też policja apeluje do tych, których pojazdy pozostawiają zanieczyszczenia na drodze o zadbanie o bezpieczeństwo i stan dróg po przeprowadzonych pracach i uprzątnięcie błota i innych substancji, które mogą spowodować powstanie niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone