Zamknij
REKLAMA

Policjant zawsze na służbie

20:06, 24.02.2021 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

Dzielnicowy z Szubina wracając z zakupów, zwrócił uwagę na biegnącego jedną z ulic mężczyznę. 30-latek ewidentnie przed kimś uciekał, co szybko się potwierdziło. Zatrzymany usłyszał zarzuty przestępstwa popełnionego na pracowniku ochrony drogerii.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek (22.02.21) w Szubinie. Przed 12.00 dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał informację, że w jednej z drogerii doszło do kradzieży, a jej sprawca uciekł. Mundurowi sprawdzili ulice w pobliżu sklepu i na jednej z nich zauważyli ochroniarza oraz kolegę - policjanta z miejscowego komisariatu. Obaj trzymali, jak się szybko okazało, sprawcę zgłoszonej chwilę wcześniej kradzieży.

Wyjaśniając sytuację ustalono, że ochroniarz zauważył, jak mężczyzna ukradł perfum i ruszył w pościg za złodziejem. 30-latek został ujęty, oddał skradziony towar, jednak grożąc ochroniarzowi zmusił go, by ten odstąpił od swoich czynności. Po czym ponownie rzucił się do ucieczki.

wagę na biegnącego mężczyznę zwrócił wracający z zakupów, w dniu wolnym od służby, policjant z miejscowego komisariatu. Czujność nie zawiodła funkcjonariusza. Podejrzewając, że mężczyzna ma powód, by uciekać rozejrzał się po okolicy i dostrzegł nadbiegającego z centrum miasta ochroniarza miejscowej drogerii. To wystarczyło, by policjant utwierdził się, że musi zatrzymać uciekiniera. Tak też się stało.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem za kradzież perfum i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zmuszania ochroniarza groźbą do odstąpienia od czynności, jakie podjął w stosunku do sprawcy kradzieży. Zachowanie 30-latka oceni sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%