Zamknij

Rowerowo nakręceni

20:14, 17.07.2021 UM Szubin Aktualizacja: 19:57, 19.07.2021
Skomentuj

Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się 3. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie brali udział mieszkańcy 53 miast. Metropolia Bydgoszcz wywalczyła puchar dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 10. miejsce.

Gmina Szubin w rankingu miast/gmin z Metropolii Bydgoszcz zajęła 5 miejsce i nakręciła ponad 32 tys. km.

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą okazał się Pan Paweł Boruch z wynikiem 3 551,01 km, na drugim miejscu jest Pan Jerzy Kozłowski – 3 191,31 km, na trzecim Pan Mariusz Rybak, który przejechał 2 893,63 km. Panowie, na co dzień reprezentują barwy kluby rowerowego SISU-OWB team. Nagrodami dla najaktywniejszych rowerzystów były vouchery o wartości 300 zł do sklepu sportowego oraz gadżety gminne.

Mistrzem Dwóch Kołek okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Turze, otrzymali vouchery o wartości 200 zł i zgarnęli gminne gadżety:

• Kl. 1-3 – Kacper Adwent – kl. 1a SP Tur – 51,68 km
  • Kl. 4-8 – Sebastian Gmerek z kl. 7b – SP Tur - 612,10 km

Puchar Najbardziej Rowerowej Szkoły trafił do Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze, gdzie uczniowie i grono pedagogiczne nakręciło  10.377,78 km.

Dodatkowo w podziękowaniu za zaangażowanie i wspólne kręcenie kilometrów Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wręczył upominki pedagogom z SP Tur: