Zamknij

XLIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego

10.01, 31.08.2018 Tadeusz Sobol Aktualizacja: 11.07, 31.08.2018
Skomentuj foto: Monika Oleś
REKLAMA

29 sierpnia 2018 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski pod przewodnictwem Radosława Mrugowskiego obradowała XLIII sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Nakielskiego za okres między sesjami przedstawił Tomasz Miłowski - starosta nakielski, który następnie odpowiadał na pytania radnych: Anny Maćkowskiej, Beaty Danielewskiej-Szymczak, Zbigniewa Sabacińskiego, Adama Tchórzewskiego i Tadeusza Sobola.

W tym punkcie głos zabrał także obecny na sesji burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który odniósł się do informacji przedstawionej przez starostę odnoście współdziałania gminy Nakło nad Notecią przy realizacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1926C Nakło - Bydgoszcz. Zgodnie z ustaleniami gmina Nakło nad Notecią zadeklarowała pomoc finansową dla Powiatu Nakielskiego w wysokości 1.425.000 zł odpowiednio w latach:
2018 - 50.000 zł
2019 - 500.000 zł
2020 - 500.000 zł
2021 - 375.000 zł


Na zadane pytanie przez radnego Tadeusza Sobola ws. wspomnianej kwoty o treści: "Znając burmistrza z pewnością były podczas rozmów ustalenia w jakiej formie samorząd powiatowy tą kwotę w przyszłości przeznaczy na inwestycje realizowane przez gminę?". Odpowiadając na to pytanie starosta stwierdził: "Nie ma żadnych warunków".

W dalszej części sesji radni przyjęli informację o efektach udziału Powiatu Nakielskiego w korporacjach i stowarzyszeniach samorządowych.  Podjęto także kilka uchwał, w tym uchwałę ws. zmiany statutu Powiatu Nakielskiego. Radni zgłosili także kilka interpelacji, które złożyli: Beata Danielewska-Szymczak, Zenon Grzegorek, Zbigniew Sabaciński, Ryszard Bagnerowski, Edward Kominiak, Karolina Domżała-Kaczmarek, Wojciech Bethke.

Odpowiedzi na interpelacje udzielili: Tomasz Miłowski, Andrzej Kinderman - wicestarosta i Bartosz Lamprecht - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią. Tak jak na poprzedniej sesji nie obyło się bez polemiki pomiędzy obecnym na sesji wójtem gminy Sadki Dariuszem Gryniewiczem, Karoliną Domżała-Kaczmarek, a starostą nakielskim.

 

(Tadeusz Sobol)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%