Zamknij

I sesji Rady Powiatu Nakielskiego

Maciej Rejment Maciej Rejment 12.46, 21.11.2018 MR Aktualizacja: 09.05, 22.11.2018
Skomentuj
REKLAMA

O godz. 12.00 rozpoczęła się I sesji Rady Powiatu Nakielskiego wybranej na kadencję 2018-2023.

Obrady obecnie prowadzi Radny Ignacy Pogodziński. Obecnie radni wybierają Przewodniczącego Rady Powiatu. Zgłoszone dwie kandydatury, Zbigniewa Sabacińskiego i Marka Kornalewicza oboje z gminy Szubin, startujących z Komitetu Wyborczego PIS.

Wynik głosowania oddano 18 głosów ważnych, 2 głosy nieważne. Na Zbigniewa Sabacińskiego głosowało - 13 radnych, Marek Kornalewicz otrzymał - 5 głosów. Tym samym na Przewodniczącego Rady Powiatu Nakielskiego wybrano Zbigniewa Sabacińskiego.

Zgłoszono dwie kandydatury na stanowiska Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nakielskiego, Jacek Osiński i Daniel Olszak. Obecnie trwa przerwa o kwestie formalnie odnośnie sposobu głosowania.

O godz. 13:48 wznowiono obrady. Przedstawiono nowe zasady głosowania na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Przy każdym ze zgłoszonych nazwisk kandydatów będą dwie kratki z wyborem tak/nie.

Wyniki głosowania na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu:
Jacek Osiński: tak - 13, nie - 5, 2 radny wstrzymał się od głosowania
Daniel Olszak: tak - 13, nie - 5, 2 radny wstrzymał się od głosowania.

 

W wyniku głosowania, bezwzględną większością głosów wybrani zostali panowie Jacek Osiński i Daniel Olszak na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

Radni przegłosowali zmianę porządku obrad o kolejne punkty, w tym m.in. wybór starosty i wicestarosty, wybór członków zarządu itd.

Na stanowisko Starosty Nakielskiego zgłoszoną tylko jedną kandydaturę, Tadeusza Sobola. W wyniku głosowania, bezwzględną większością głosów (tak - 13, nie - 5, 2 radny wstrzymał się od głosowania) wybranym na stanowisko Starosty Nakielskiego wybrano Tadeusza Sobola.

Na wicestarostę zgłoszono kandydaturę Tomasza Miłowskiego.W wyniku głosowania, bezwzględną większością głosów (tak - 13, nie - 5, 2 radny wstrzymał się od głosowania) wybranym na stanowisko Wicestarostę Nakielskiego wybrano Tomasza Miłowskiego.

Tadeusza Sobola, na członków zarządu zgłosił: Ignacego Pogodzińskiego (tak - 13, nie - 5, 1 radny wstrzymał się od głosowania), Beatę Danielewską - Szymczak (tak - 14, nie - 4, 1 radny wstrzymał się od głosowania) i  Jarosława Szulca (tak - 13, nie - 5, 1 radny wstrzymał się od głosowania). W wyniku głosowania, bezwzględną większością głosów wszyscy kandydaci zostali wybrani na członków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Na stanowisko Skarbnika Powiat Nakielskiego, Rada Powiatu Nakielskiego w drodze głosowania wybrała Irenę Pilarską, za wyborem głosowało 15 radnych, 5 radnych wstrzymało się od głosowania.

Relacja z obrad - na żywo.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SzubinSzubin

3 0

Dobrze by było by zawsze były transmisje z obrad Rady Powiatu 14:48, 21.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzubinnSzubinn

0 0

Będą. Takie wymogi... I z sesji radnych gminnych też.... 22:10, 21.11.2018


0%