Zamknij

IV sesja Rady Powiatu Nakielskiego [FILM]

12.00, 02.03.2019 kurier-nakielski.pl
Skomentuj
REKLAMA

 27 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się IV sesja Rady Powiatu Nakielskiego pod przewodnictwem Zbigniewa Sabacińskiego.

Na początku pogratulowano bryg. Sławomirowi Reszkowskiemu powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią wręczając wiązankę kwiatów.

Następnie ślubowanie złożył Maciej Boinski, który po złożeniu mandatu przez Krzysztofa Błońskiego został radnym Rady Powiatu Nakielskiego. Na wniosek starosty nakielskiego Tadeusza Sobola dokonano zmiany porządku obrad polegającej na wprowadzeniu dwóch nowych projektów uchwał: ws. wyrażenia woli przekazania Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu oraz ws. powierzenia gminie Sadki zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi.

Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej przedstawił starosta nakielski Tadeusz Sobol, który również pod koniec sesji przedstawił informację o skierowanych do niego w okresie międzysesyjnym interpelacjach i zapytaniach.

Pierwsza część sesji była poświęcona sprawom rolniczym. Informację o stanie realizacji zadań przez Powiatowe Biuro ARiMR przedstawił jej kierownik Adam Tchórzewski.

Informację o sytuacji w rolnictwie na terenie powiatu nakielskiego i województwa kujawsko-pomorskiego przedstawili: Ryszard Kierzek - przewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej  w Przysieku oraz Przemysław Leppert kierownik Biura Powiatowego K-P Izby Rolniczej w Nakle nad Notecią.

Informację na temat działalności Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie przedstawił Marek Witkowski - zastępca dyrektora ds. organizacyjnych KPODR w Minikowie.

W dalszej części podjęto kilkanaście uchwał dotyczących spraw oświatowych oraz ws. udzielenia gminie Nakło nad Notecią, Mrocza, Szubin i Sadki przez Powiat Nakielski pomocy finansowej na ochronę kasztanowców, usuwania azbestu i ochrony powietrza.

Rada delegowała do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku radnych Alinę Pałubicką-Grzegorek i Ryszarda Bagnerowskiego. Radni nie wyrazili zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Beatą Danielewską-Szymczak na wniosek Burmistrza Szubina.

 

[WIDEO]247[/WIDEO]

 

(kurier-nakielski.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%