Zamknij
REKLAMA

Konferencja prasowa rolników z AgroUnii. Blokują drogę w Kołaczkowie (DK5)

12:34, 24.08.2021
REKLAMA

Trwa protest rolników w województwie kujawsko-pomorskim. Kierowcy planujący podróż drogą krajową nr 5 muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rolnicy blokują drogę w Kołaczkowie na trasie Szubin – Bydgoszcz. Na miejscu obecna jest policja, która kieruje ruch pojazdów objazdem przez miejscowość Tur. Jak donoszą nasi Czytelnicy, ruch jest spowolniony także w okolicznych miejscowościach w rejonie Szubina, które kierowcy wybierają jako alternatywne trasy.

Protest rozpoczął się o godzinie 8:00 i ma potrwać ma całą dobę. – Zajęta będzie cała droga, będziemy przepuszczać jedynie auta z małymi dziećmi oraz pojazdy uprzywilejowane – mówił nam Michał Swędrowski z AgroUnii. Zapowiadano, że w blokadzie ma uczestniczyć ok. 150 ciągników.

Powodem protestu rolników są niskie ceny tuczników, jaj oraz innych produktów z przemysłu rolnego. – Rozmowy z Mateuszem Morawieckim są naszym celem, chcemy się z nim spotkać i rozmawiać o dalszej sytuacji – podkreślał Michał Swędrowski, dodając, że środowiska rolniczego nie interesują rozmowy z ministrem Grzegorzem Pudą.


tekst: metropoliabydgoska.pl

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]