Zamknij

100 ZDJĘĆ Z OKAZJI 650 LAT FARY SZUBIŃSKIEJ #001

11.11, 20.03.2020 MZS Aktualizacja: 11.44, 20.03.2020
REKLAMA

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna i Parafia pw. św. Marcina Bpa w Szubinie rozpoczynają kolejne działanie w ramach projektu pn. 650 LAT FARY SZUBIŃSKIEJ. Przez kilka tygodni trwała akcja przyjmowania w depozyt zdjęć naszych mieszkańców, które związane były z kościołem i życiem wspólnoty parafialnej.

Dodatkowo wykonaliśmy muzealną i parafialną kwerendę archiwalną, która zaowocowała zbiorem zdjęć, pocztówek, prac plastycznych, dokumentów. Nim wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego kustosz Kamila Czechowska i fotograf Piotr Bembenek wykonali pod nadzorem ks. proboszcza Tadeusza Lesińskiego dokumentację fotograficzną kościoła. Zrobiono zdjęcia zabytków i interesujących detali znajdujących się w i przy kościele.

Od dzisiaj na stronie internetowej Muzeum Ziemi Szubińskiej rozpoczyna się archiwalny projekt fotograficzny. W odstępie kilkudniowym udostępniać będziemy zdjęcia w projekcie: 100 ZDJĘĆ Z OKAZJI 650 LAT FARY SZUBIŃSKIEJ. W pierwszej odsłonie zaprezentowane zostaną pocztówki ze zbiorów muzeum.

(MZS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%