Zamknij
REKLAMA

Mariusz Piotrkowski nowym Burmistrzem Szubina

11:30, 05.11.2018 | M.R
Skomentuj
REKLAMA

4 listopada 2018 roku na terenie kraju odbyła się II tura wyborów samorządowych, w tych gminach gdzie w pierwszej turze nie wybrano prezydenta, burmistrza i wójta. Na terenie powiatu nakielskiego II tura wyborów odbyła się w gminie Szubin. O fotel burmistrza rywalizowało wczoraj dwóch kandydatów: Artur Michalak - obecny burmistrz i Mariusz Piotrkowski (były zastępca burmistrza  Szubina w latach 2010-2014).

W pierwszej turze ponad 40% głosów otrzymał Mariusz Piotrkowski. Druga tura rządzi się własnymi prawami, jednak tym razem zwyciężył kandydat, który wygrał pierwszą turę. Burmistrzem Szubina na kadencję 2018-2023 został Mariusz Piotrkowski, który zdobył 4.860 głosów (60,05%). Na obecnego burmistrza Artura Michalaka zagłosowało - 3.233 wyborców (39,95%).

Przypominamy, że w  pierwszej turze zostali wybrani ci sami włodarze w: Mrocza - Leszek Klesiński, Nakle nad Notecią - Sławomir Napierała, Kcyni - Marek Szaruga oraz w Sadkach - Dariusz Gryniewicz.

 

O komentarz poprosiliśmy Mariusza Piotrkowskiego - Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, szczególne oczywiście tym, którzy oddali swój głos na mnie. Cieszę się bardzo, ale wiem, że dostałem duży kredyt zaufania i zrobię wszystko, żeby go spłacić, żeby nikt nie pomyślał kiedykolwiek, i w jakiejkolwiek chwili, że to był stracony głos. Zrobię wszystko, żeby wywiązać się z obietnic, żeby nasz gmina rozwijała się.

Emocję są, gratuluję też Arturowi Michalakowi, poparcie miał spore ponad 3 tys. głosów. To też fajny rezultat. Myślę, że nie podroczyliśmy się w tej kampanii na tyle, że nie będziemy mogli ze sobą rozmawiać i na pewno będziemy razem ze sobą współpracować.

Akt nominacji i przejęcie władzy w szubińskim ratuszu nastąpi na sesji 22 listopada 2018 roku, która odbędzie się w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Natomiast już 8 listopada o godz. 16.00, również w muzeum, nowi radni kadencji 2018 - 2023 otrzymają zaświadczenia o wyborze na Radnego Rady Miejskiej w Szubinie z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, Renaty Michalak. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz