Zamknij
REKLAMA

Koronawirus w regionie! Jeden przypadek dotyczy mieszkańca naszego powiatu

10:00, 17.03.2020 | TVP3 Bydgoszcz / metropoliabydgoska.pl
REKLAMA
Skomentuj

U siedmiu osób z Kujaw i Pomorza badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny. Pięć przypadków dotyczy Bydgoszczy, jeden Żnina i jeden Nakła.

Jak podał resort kierowany przez Łukasza Szumowskiego, wszyscy pacjenci „są w stanie stabilnym”. W przypadku siedmiu osób z województwa kujawsko-pomorskiego informacje te potwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Z danych przekazanych przez jego służby wynika, że pięć osób przebywa w bydgoskim szpitalu zakaźnym, natomiast dwie odbywają kwarantannę w domu. Dwie osoby (kobietę i mężczyznę) określono jako „starsze”, kolejne cztery (trzech mężczyzn i kobietę) – „w sile wieku”, natomiast siódmy z zakażonych to młody mężczyzna.

Piątka przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Ich stan jest dobry. Cztery osoby to rodzina - jeden z jej członków miał kontakt w Warszawie z obywatelką Hiszpanii, u której wykryto wirusa. Piąty chory to również mieszkaniec Bydgoszczy, który niedawno wrócił z zagranicy. Dwóch zakażonych pozostaje w kwarantannie domowej - to mieszkańcy powiatów nakielskiego i żnińskiego. Nie mają objawów, dlatego nie było konieczności przewożenia ich do szpitala. - Wszystkie osoby, które zostały przebadane i został stwierdzony u nich wynik pozytywny, były objęte kwarantanną i decyzją stosowną Sanepidu w ostatnich dniach próbki zostały od nich pobrane i te osoby w tej chwili są pod obserwacją albo lekarzy w szpitalu zakaźnym, albo są pod obserwacją Sanepidu, bo dwie kwarantanny są utrzymane i te dwie osoby nie mają żadnych objawów. Stan jest dobry - informuje Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. 

Łącznie liczba zakażeń w skali całego kraju wzrosła do 205. Jeszcze w poniedziałek wieczorem zdiagnozowanych przypadków było 177. Zmarła też kolejna, piąta osoba zakażona koronawirusem. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, to 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Podobnie jak w przypadku pozostałych zmarłych osób, wskazano, że miał on również „choroby współistniejące”.

Od poniedziałku w Bydgoszczy funkcjonuje laboratorium, które może badać próbki pod kątem koronawirusa. Testy, które wykazały obecność wirusa u siedmiu osób z regionu, były jeszcze wykonane poza regionem.

Do wtorku Kujawsko-Pomorskie było ostatnim - obok Podlasia - województwem, w którym nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do wtorkowego ranka w całym kraju zmarło pięć osób, chorujących na COVID-19 (w Poznaniu, Wrocławiu, w Łańcucie i - jak zdradziło Ministerstwo Zdrowia we wtorkowy ranek - w Wałbrzychu), potwierdzono 205 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego we wtorek rano 28. 

(TVP3 Bydgoszcz / metropoliabydgoska.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone