Zamknij
REKLAMA

Szubiński szpital czeka na wynik badania, termin wydłużono do 13.

16:30, 19.03.2020 | mm/metropoliabydgoska.pl
REKLAMA

19 marca 2020 roku szpital w Szubinie został zamknięty wstępnie do godz. 21.00.

Rzecznik Grupy Nowy Szpital Marta Pióro powiedziała nam, że na izbie przyjęć w porozumieniu ze służbami sanitarnymi zostały wszczęte odpowiednie procedury. Izba przyjęć jest zamknięta do czasu ich zakończenia, czyli bezterminowo. - Czekamy na wynik badania - powiedziała rzeczniczka.

Obecnie nieczynne są oddział chorób wewnętrznych, chirurgii i izba przyjęć.

Powołując się na anonimowego informatora z którym udało nami się porozmawiać, dowiedzieliśmy się, że kobieta (mieszkanka powiatu nakielskiego) wróciła z Holandii. Do szubińskiego szpitala na izbę przyjęć przyjechała z rodziną. Podczas wizyty była konsultowana przez m.in. internistę z oddziału wewnętrznego i chirurga oraz wykonano jej zdjęcie rentgenowskie. O fakcie, że w ostatnich dniach przebywała w Holandii poinformowała służby medyczne po prawie dwóch godzinach pobytu na terenie izby przyjęć. 

Natychmiast pobrano od niej próbki na obecność koronawirusa, które będą badane w laboratorium, a wyniki miały być znane w czwartek około godz. 21, termin przełożono na godz. 13 dnia następnego, ewentualnie wstępne wyniki mogą być jeszcze znane o godz. 23 dnia dzisiejszego. Z tego powodu zdecydowano o czasowym zamknięciu placówki - nie ma przyjęć, nie ma wypisów, personel także nie może opuszczać szpitala.

Trzy kolejne przypadki koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Zakażone jest dziecko

325 osób jest zakażonych koronawirusem w Polsce. W czwartek w południe (19 marca 2020 r.), o nowych pozytywnych wynikach testów poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tuż po godzinie dwunastej, resort przekazał w mediach społecznościowych informację o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – bo aż trzynaście – dotyczyło osób z województwa dolnośląskiego. Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z kujawsko-pomorskiego, gdzie w sumie zakażonych jest jedenaście osób.

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, najnowsze przypadki dotyczą dwóch osób, które wróciły niedawno z zagranicy (to młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku) oraz dziecka, które zaraziło się od rodziców. Cała trójka przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, a stan ich zdrowia jest określany jako dobry.  Koronawirusa wykryto także u dwóch osób z woj. podkarpackiego i po jednej osobie z lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Pierwsze przypadki koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano we wtorek. Wówczas urząd wojewódzki poinformował o pięciu osobach przebywających w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy i dwóch w kwarantannie domowej. Tego samego dnia poinformowano także o hospitalizacji ósmej osoby.

W sumie koronawirusa wykryto w Polsce u 325 osób. Pięć z nich zmarło. W czwartek przybyło jak na razie 38 zakażonych.

Ministerstwo Zdrowia podaje także, że w kraju wykonano w sumie ponad 11 tysięcy testów. W Bydgoszczy laboratorium, które może badać próbki pod kątem koronawirusa, działa od poniedziałku.

(mm/metropoliabydgoska.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone