Zamknij
REKLAMA

Bank wprowadza ważne zmiany! Chodzi o dostęp do konta

16:23, 27.01.2021 | Źródło: Dobre Programy
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

PKO BP poinformował klientów o ważnych zmianach w systemie logowania do internetowych kont bankowych. Te informacje warto znać, by móc mieć łatwiejszy dostęp do swoich pieniędzy. 

PSD2 to unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych, do której musiały dostosować się wszystkie kraje Unii Europejskiej. W myśl tych przepisów instytucje bankowe wymagają od klientów silnego uwierzytelniania. 

To obowiązkowa, podwójnie zweryfikowana tożsamość konsumenta korzystającego z elektronicznych usług płatniczych. Przepisy te weszły w życie w 2019 roku. 

W regulacjach jest jednak luka, która umożliwia ominięcie dwuetapowej weryfikacji. 

Teraz chce z niej skorzystać bank PKO BP. Władze banku chcąc usprawnić i przyspieszyć logowanie zapowiedziały modernizację swoich zabezpieczeń. 

Zrobią to za pomocą tzw. urządzeń zaufanych. Klient banku, chcący mieć dostęp online do swoich kont będzie mógł samodzielnie ustawić wybrane urządzenie jako "zaufane". 

Ruch ten pozwoli na logowanie bez konieczności dodatkowej weryfikacji.

PKO BP informuje, że urządzeniem zaufanym będzie mógł być np. laptop, tablet, telefon oraz przeglądarka internetowa, czyli wszystko to, co najczęściej wykorzystywane jest do logowania się do serwisu iPKO. 

- Ekran, na którym możesz dodać swoje urządzenie jako zaufane, pojawi się automatycznie podczas logowania. Wystarczy, że zaakceptujesz zasugerowaną nazwę urządzenia lub nadasz swoją oraz potwierdzisz, że jesteś jedynym użytkownikiem urządzenia, z którego się logujesz - tłumaczy bank PKO BP w poradniku na swojej oficjalnej stronie internetowej.

To nie jest pierwszy bank, który skorzystał z takiej "furtki". Drugi etap weryfikacji, dzięki "zaufanym" urządzeniom można ominąć również m.in. w mBanku i Credit Agricole. 

(Źródło: Dobre Programy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%