Zamknij

W Wąsoszu rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach powiatowych

12:39, 27.07.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

26 lipca 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Wąsoszu na zaproszenie Radnego Rady Miejskiej w Szubinie Sławomira Berki odbyło się spotkanie z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartoszem Lamprechttem.

W spotkaniu wzięli udział sołtysi z Wąsosza Kazimiera Chareńska z Chomętowa Kazimiera Łoboda, a także radny rady powiatu Tomasz Wachowiak oraz mieszkańcy.

Głównym powodem i tematem spotkania było zagrożenie spowodowane wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych dostarczających materiał do budowy drogi S5 oraz transportem śmieci na wysypisko w Wawrzynkach.

Mieszkańcy skarżyli się na uciążliwy transport trwający przez całą dobę, nieprzestrzeganie przez kierowców ograniczenia prędkości, niebezpiecznych kolumn tworzonych przez przewoźników w tym maskujących tonaż, znacznych ubytków w jezdni, zarysowań budowlanych domów na zewnątrz jaki w środku.

Dyrektor obiecał pomoc oraz zadeklarował ustawienie monitoringu w Wąsoszu i Gąbinie, a także wprowadzenie ograniczenia prędkości i częstsze kontrole. Dodatkowo radny Berka wystąpi do ITD o kontrole tonażu.

Mieszkańcy liczą, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo w Wąsoszu i okolicznych miejscowościach.


 

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

BnmBnm

1 0

Pechowy zbieg okoliczności? 13:55, 27.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone