Zamknij

Na jakich stanowiskach dobrze zarobisz

15:17, 12.02.2018 artykuł sponsorowany
Fot. materiał partera Fot. materiał partera

Pomimo odnotowanego spadku bezrobocia, przedsiębiorstwa wciąż narzekają na brak odpowiednich kandydatów do pracy. Stale wzrasta liczba branż, która doświadcza tego problemu. Poniżej prezentujemy listę zawodów, która w najbliższym czasie nadal będzie poszukiwać wielu pracowników, oferując przy tym konkurencyjne wynagrodzenie.

1. Kierowcy samochodów ciężarowych

Braki wykwalifikowanych pracowników w transporcie są już tak duże, że temat ten nagłaśniany jest wielokrotnie w mediach. Rynek potrzebuje specjalistów, którzy mają stosowne uprawnienia do prowadzenia ciągników siodłowych – prawo jazdy kat. C+E, kwalifikacje zawodowe w zakresie przewozu rzeczy. Pracować można zarówno na terenie Polski, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej. Kierowcy realizujący kursy po krajowe mogą spodziewać się zarobków na poziomie 3600 brutto. Z kolei stawki na transporcie międzynarodowym ustalane są wewnętrznie przez poszczególnych pracodawców.

2. Spawacze

Od momentu zamknięcia szkół zawodowych, odnotowuje się w Polsce notoryczny spadek specjalistów technicznych. Na liście tej znajduje się zawód spawacza. Jest on odpowiedzialny za trwałe łączenie ze sobą wszelkich konstrukcji stalowych, czy żeliwnych. Od potencjalnych kandydatów do pracy wymaga się przede wszystkim umiejętności praktycznych, ale też sporej dawki wiedzy teoretycznej (m.in. o cechach charakterystycznych materiałów). Osoby zainteresowane zatrudnieniem na takim stanowisku mogą posiąść odpowiednie umiejętności podczas kursów.

3. Pielęgniarki

Braki personelu w służbie zdrowia to żadna nowość. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki czy fizjoterapeuci, często pracują w kilku miejscach naraz po to, by załatać dziury w tych organizacjach. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem do wykonywania zawodu pielęgniarki konieczne okazuje się wyższe wykształcenie, zakończone obroną licencjatu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to praca w tzw. budżetówce, warto zainwestować we własne doszkolenie.

4. Policjanci

Kryzys pracowniczy nie ominął także służb mundurowych. Wraz z odejściem na emeryturę wielu oficerów, zwiększyła się liczba wolnych etatów. Nie jest to jednak prosty i przyjemny zawód, a oprócz tego wymaga szeregu dodatkowych szkoleń. Kandydaci zainteresowani rozpoczęciem służby, muszą przejść cały proces rekrutacyjny, a następnie z wynikiem pozytywnym ukończyć szkołę policyjną. Zakłada ona półroczne skoszarowanie. Biorąc jednak pod uwagę przyszłą stabilność pracy, zdecydowanie warto poświęcić czas na wyszkolenie.

5. Informatycy

To jedna z najlepiej wynagradzanych grup zawodowych. Stale rozwijające się technologie informacyjne sprawiają, że rynek odnotowuje coraz większe zapotrzebowanie na tychże specjalistów. Należy jednak pamiętać, że praca na tym stanowisku wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy technicznej. Dodatkowo wskazane są wysokie umiejętności praktyczne, kreatywne myślenie, a także zdolność do szybkiego rozwiązywania problemów w razie ewentualnej awarii oprogramowania. Niemniej jednak przeciętne, oferowane wynagrodzenie jest adekwatne do posiadanych umiejętności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%