Zamknij
REKLAMA

Jubileuszowy XXV Turniej Wsi w Retkowie [FILM]

09:52, 08.07.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

7 lipca 20 18 r. na ternie boiska w Retkowie odbył się jubileuszowy, już 25. Turniej Wsi. Do wspólnej rywalizacji stanęło pięć sołectw: Dąbrówka, Ciężkowo, Królikowo, Kowalewo i gospodarze tegorocznego turnieju Retkowo.

16 osobowe drużyny składające się z 5 kobiet, 5 mężczyzn, 5 dzieci i sołtys, podczas turnieju brały udział w 12 konkurencjach. Były to: prezentacja drużyn, rzut gumofilcem na odległość, "Sołeckie skokanie" - bieg w workach, "Majka usmaż mi jajka" - rzut jajkiem do patelni, "Głodne bydełko" - toczenie balotu ze słomom na czas, "Sołtysie, spokojnie moja w tym głowa" - tor przeszkód dla sołtysa, który ma założone gogle, a kieruje go komendami głosowymi jedna osoba z zespołu, "Bieg w nartach 5. osobowych, Sztafeta polegająca na wbijaniu gwoździ w pieniek przez panie, Sadzenie ziemniaków, Wyścig na skrzynkach i na zakończenie wyścig dżdżownicy.

[WIDEO]159[/WIDEO]

Nad sprawnością przeprowadzenia konkurencji oraz o oprawę muzyczną zadbali pracownicy Szubińskiego Domu Kultury. Organizatorzy turnieju zadbali o mała gastronomię, dmuchańce dla najmłodszych oraz gadżety pamiątkowe z okazji jubileuszu dla pomysłodawców Turnieju Wsi sprzed 25 lat. 

Na zakończenie komisja przedstawiła swój werdykt. Za najszybszą drużynę uznano ekipę z Kowalewa, puchar dla zgranej drużyny trafił do Królikowa. Za dokładną drużynę uznano sołectwo Ciężkowo, Puchar "Waleczna drużyna" pojechał do Dąbrówki, natomiast tegoroczni organizatorzy turnieju otrzymali" Puchar dla Najweselszej Drużyny Turnieju". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

IzaIza

5 2

Super impreza. Pozytywna atmosfera :-) Brawo Retkowo 08:47, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiężkowoCiężkowo

1 0

Było bardzo miło, dziękujemy!!! 23:27, 13.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ByłemByłem

1 0

Super atmosfera. Miłe towarzystwo. Wesoło. Brawo Wy! 09:25, 18.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone