Zamknij

Czy egzaminy w szkołach odbędą się? - Ewa Kozanecka o strajku nauczycieli

16:35, 30.03.2019 | MR
Skomentuj
REKLAMA

Czy egzaminy w szkołach odbędą się? - Ewa Kozanecka poruszyła problem strajku nauczycieli podczas spotkania, które odbyło się 30 marca 2019 r. w murach szubińskiego muzeum. Szczegóły w materiale filmowym.

[WIDEO]259[/WIDEO]

Ewa Kozanecka, przedstawiła założenia piątki PiS, która od dnia dzisiejszego nosi nazwę Piątka Plus. Szczegółowo omówiono zasady działania wsparcia odbudowy lokalnych połączeń autobusowych. Program ma wejść w życie na przełomie kwietnia i maja. Planuje się dofinansowanie w wysokości 1 zł za wozokilometra, docelowo będzie to 80 gr., natomiast  samorządy muszą pokryć nie mnie niż 30% kosztów. Do przetargu na świadczenie niniejszych usług mogą przystąpić wszystkie firmy przewozowe, nie tylko tz. "PKSy".

Połączenie tego projektu z inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce. Ten punk w szczególności interesował przedstawicieli szubińskiego samorządu, którzy przybyli na spotkanie.

Emerytura plus - już w maju zostanie ten program wdrożony w życie. Około 888 zł jednorazowego wsparcia dla: emerytów, rencistów, z KRUS i ZUS, ale też objętych emeryturą mundurową jak i również zasiłkami przedemerytalnymi, czy świadczeniami przedemerytalnymi, czy świadczeniami nauczycielskimi. Tymi działaniami PiS chce poprawiać warunki życia również emerytów - dodaje posłanka.

[ZT]8707[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz