Zamknij
REKLAMA

Szubińscy harcerze uczcili pamięć Bohaterów Powstania Wlkp.

13:15, 31.12.2018 | tekst: przyboczna dh. Patrycja Przybylska
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 26 do 28 grudnia 2018 roku nasza 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Feniks” im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Szubinie miała zaszczyt uczestniczyć w głównych obchodach uroczystości 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Był to dla nas szczególnie ważny wyjazd, ponieważ patronami naszej drużyny są właśnie uczestnicy tej insurekcji.

27 grudnia 2018 r. stawiliśmy się na uroczystym apelu pod Pomnikiem dla Harcerzy Wielkopolskich Poległych w Walce o Niepodległość na Malcie. Złożyliśmy tam znicze pamięci i oddaliśmy hołd poległym.

Następnie braliśmy aktywny udział w Rajdzie „Powstanie 18”, podczas którego poznaliśmy miejsca w Poznaniu związane z powstaniem oraz wcieliliśmy się w powstańców. Naszym zadaniem było między innymi zrywanie flagi Drugiej Rzeszy i nadawanie szyfrem wiadomości.

Na koniec byliśmy obecni na głównej uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Niesamowitym przeżyciem było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu i złożyć hołd poległym. Nasz wyjazd nie mógłby się odbyć bez pieniędzy z projektu ze Starostwa Powiatowego w Nakle oraz gościnności dyrekcji świetlicy „Nibylandia”. Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Wspomnienia z 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego z pewnością będą nam jeszcze długo towarzyszyć.

(tekst: przyboczna dh. Patrycja Przybylska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone