Zamknij

Czy strajk nauczycieli w szkołach ponadgimnazjalnych się odbędzie?

15:33, 07.04.2019 | MR
Skomentuj
REKLAMA

Dziś trudno jest ocenić czy jutro odbędzie się zapowiadany w całym kraju strajk nauczycieli. Trudne negocjacje na szczeblu rządowym z przedstawicielami związków zawodowych w piątek nie przyniosły oczekiwanego porozumienia. Jeszcze pozostała ostatnia szansa, na dzisiaj zapowiedziano kolejne spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i rządu.  Jeżeli nie dojdzie do porozumienia to od jutra z pewnością rozpocznie się strajk. Poniżej przedstawiamy informację dotyczącą szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nakielski. Większość nauczycieli i pracowników szkół deklaruje swój udział w akcji strajkowej.

I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią – przewiduje się, że około 75% - 80% nauczycieli przystąpi do strajku, będą planowane doraźne zastępstwa i organizacja zajęć opiekuńczych.

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie – 3 nauczycieli nie przystąpi do strajku, pani dyrektor zmieniła plan lekcji i nauczyciele, którzy do strajku nie przystąpią, zajmą się uczniami.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu – strajk ma być, rodzice i uczniowie zostali poinformowani, uczniowie w poniedziałek, zgodnie z przepisami prawa, powinni się udać na zajęcia praktycznej nauki zawodu, jeśli uczniowie przyjdą do szkoły, będą mieli zapewnioną opiekę. Informacja przez e-dziennik.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie – strajk ma być, uczniowie ze szkoły branżowej w poniedziałek, zgodnie z przepisami prawa, powinni się udać na zajęcia praktycznej nauki zawodu, uczniowie technikum będą mieli zapewnioną opiekę, odbędą się, m.in. zajęcia na szkolnej strzelnicy, w zajęciach opiekuńczych weźmie udział dyrektor szkoły, dwóch niestrajkujących nauczycieli i partnerzy szkoły, nie będzie niedzielnego dyżuru w internacie, rodzice i uczniowie powiadomieni.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu – strajk ma być, uczniowie z branżówki i zasadniczej szkoły zawodowej od poniedziałku do środy mają praktyki zawodowe, uczniowie technikum i gimnazjum, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńcze. Informacja przez e-dziennik, na stronie internetowej szkoły i na budynku szkoły.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią – strajk ma być, uczniowie, którzy pojawią się w szkole będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńcze. Rodzice i uczniowie poinformowani.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią – strajk ma być, szacuje się, że 4 nauczycieli nie przystąpi do strajku, zajęcia opiekuńcze będą zagwarantowane, rodzice i uczniowie powiadomieni.

Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie – strajk ma być, szacuje się, że całe grono pedagogiczne przystąpi do strajku, zajęcia opiekuńcze będą zagwarantowane, dowozy do szkoły również zagwarantowane, rodzice poinformowani, większość opiekunów prawnych zadeklarowała, że dzieci nie przyjdą do szkoły.

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie – strajk ma być, odbędą się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły, rodzice zostali poinformowani.

Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni – strajk ma być, rodzice powiadomieni, cześć dzieci zostanie w domach, te, które przyjdą do szkoły będą miały zapewnioną opiekę, odwołane zostaną zajęcia indywidualne.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu – strajk ma być, członkowie jednego ze związków zawodowych będą strajkować (inni stoją na stanowisku, że w placówce takiej jak MOW, nauczyciele nie mogą przystąpić do strajku), ma być powołany komitet strajkowy, który ma współpracować
z dyrektorem placówki, planowane są zastępstwa doraźne, zajęcia opiekuńcze odbędą się, w przypadku jeśli do strajku dołączą pracownicy kuchni, posiłki zabezpieczone będą poprzez catering.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią – nie przystępuje do strajku.

Za czas strajku nauczyciele nie będą mieli zapłacone. Czy z tego powodu część nauczycieli wycofa się i nie będzie strajkowała tylko ze względów finansowych? Docierają do nas również głosy, że część nauczycieli pójdzie na L-4, aby nie stracić finansowo.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SzubinSzubin

3 4

Ci na L4 to największe chamy. Nie szanują ani uczniów ani kolegów z branży... To są śmiecie... 13:14, 08.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz