Zamknij
REKLAMA

"Dziady"cz. II Adama Mickiewicza. Premiera Teatru Meandry I LO w Szubinie

20:48, 14.11.2021 | LO Szubin
Skomentuj
REKLAMA

3 i 4 listopada Teatr Meandry I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie zaprosił na spektakl „ Dziady" cz. II Adama Mickiewicza w reżyserii Arletty Jagodzińskiej. Premierę przygotowano na początek listopada, ponieważ uroczystość dziady obchodzono właśnie w okolicach Zaduszek.

W rolę Guślarza wcielił się Piotr Wekwerth, duchy zagrali : Aniołki - Anna Garstecka, Widmo - Weronika Kruszka, Dziewczyna - Dagmara Pachacz. Razem z chórem ptaków nocnych, w którym wystąpili Julia Zwolak, Marcelina Lidmann, Oliwia Adamowska, Emila Pietras, Kuba Pantkowski , przyszedł Kruk - Amelia Wojtkiewicz i Sowa - Wiktoria Żakowska. W chórze wystąpili Eliza Gruszczyńska, Milena Miłosz, Oskar  Stępniewski i Aleksander Grygiel. Starca zagrała Aleksandra Zielińska. Za sterami konsoli zasiadł Mateusz Dziewulak, który był odpowiedzialny za muzykę i światła. Pomocy udzielił Teatrowi Piotr Zwilak z firmy Wszystko jasne, dzięki któremu spektakl dostał profesjonalne oświetlenie. 

Ze względów pandemicznych odbyły się dwa pokazy przy ograniczonej liczbie publiczności. Teatr na pewno zaprosi jeszcze na niejeden występ z tym spektaklem, o czym będziemy informować na bieżąco. 

(LO Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%