Zamknij
REKLAMA

Końcowy sprawdzian umiejętności uczniów mundurowych z ZSP Szubin

15:00, 15.04.2018 | ZSP Szubin
REKLAMA
Skomentuj

12 kwietnia 2018 r. na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły oraz parku rekreacyjnym "Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu. Egzamin obejmował strzelanie z karabinu i pistoletu boczny zapłon, znajomość wiedzy z terenoznawstwa i łączności radiowej oraz przewodowej, bronioznastwa m.in. rozkładanie i składanie kbk AKMS,  regulamin ogólny SZ RP i elementy musztry SZ RP – występowanie w roli dowódcy drużyny, znajomość stopni wojskowych, meldunek składany przełożonemu przed rozpoczęciem zajęć, zameldowanie się do egzaminu i.t.p.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli: Leszek Jaśkowiak – Kierownik szubińskiego Oddziału Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo kolekcjonerskiego GWARD, mjr rez. Witold Błasiak – członek w/w Stowarzyszenia oraz wychowawca klasy Katarzyna Walkiewicz i nauczyciel w/w przedmiotu mjr rez. Jarosław Odrobiński. Końcowe zaliczenie będzie podstawą do wręczenia uczniom Certyfikatu za ukończenie szkolenia ogólnowojskowego w ramach przedmiotu edukacja wojskowa.

Dziękujemy Partnerom szkoły: Bractwu Strzeleckiemu w Szubinie na czele z Prezesem Andrzejem Kokocińskim, Oddziałowi KSSK GWARD w Szubinie wspomnianemu już Kierownikowi Leszkowi Jaśkowiak i „Przyjacielowi” szkoły mjr rez. Błasiakowi, za osobiste wsparcie i poświęcony czas, udostępnienie strzelnicy, jak również niezbędnego sprzętu i broni oraz Urzędowi Miejskiemu w Szubinie na czele z Burmistrzem Arturem Michalakiem za użyczenie przyległego do strzelnicy parku "Wesółka".     

 

(ZSP Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone