Zamknij
REKLAMA

Zagraniczni goście w szubińskim liceum

14:25, 08.06.2018 | LO Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Od 4 czerwca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie goszczą uczniowie i nauczyciele z Węgier, Rumunii, Włoch, Turcji, Litwy i Grecji. Spotkanie to stanowi podsumowanie dwuletniego projektu Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning through Teaching” i jest dla uczniów szubińskiego liceum niepowtarzalną okazją doskonalenia kompetencji językowych.

W poniedziałek, po spotkaniu z dyrektorem szkoły Elżbietą Kłosowską-Hilscher, młodzież poznawała najistotniejsze informacje o kraju gospodarzy projektu. Pracując metodą stacji dydaktycznych, zbierała informacje o najsławniejszych Polakach, poznawała najwybitniejsze dzieła polskiej sztuki oraz najpiękniejsze miejsca w Polsce. W drugiej części zajęć młodzież poznawała, pod kierunkiem pani Małgorzaty Bołki i pani Pauliny Borowskiej - instruktorek Szubińskiego Domu Kultury – elementy lokalnego folkloru. Sporo radości dostarczyła uczniom możliwość poznania i przymierzenia pałuckiego stroju ludowego. Dzień zakończono wycieczką do Bydgoszczy, w czasie której zwiedzano m.in. Muzeum Brudu i Wyspę Młyńską.

Wtorek rozpoczęto od lekcji matematyki w języku angielski, po której przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Zgodnie z metodą odwróconej klasy, zanim uczniowie rozpoczęli lekcję tchoukballu, zapoznali się z jego zasadami w czasie oglądania filmu instruktażowego jeszcze przed przyjazdem do Polski. Popołudnie młodzież spędziła w Toruniu, poznając nie tylko zabytki gotyku, ale odwiedzając także Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach.

Kolejny dzień wizyty upłynął na zajęciach biologii w terenie oraz na zajęciach przygotowanych przez szkolną drużynę sanitarną, w czasie których młodzież doskonaliła m.in. umiejętność dokonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem aparatu AED. Popołudnie spędzono na warsztatach rękodzieła w Szubińskim Domu Kultury oraz na poznawaniu Szubina.

Czwartek upłynął pod znakiem atrakcji Gdańska i Sopotu a piątek stanowił podsumowanie dwuletniej współpracy w ramach projektu. W spotkaniu w szkolnej auli uczestniczyli nie tylko nauczyciele i ich uczniowie, ale także władze powiatu i gminy: pan Andrzej Kinderman, Wicestarosta Powiatu Nakielskiego, pan Wiesław Stepczyński, Zastępca Burmistrza Szubina . W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs na film instruktażowy, który był jednym z zadań realizowanych w ramach projektu.

Wizytę gości zakończono w Biskupinie, gdzie młodzież wzięła udział m.in. w warsztatach łuczniczych.

Cały pobyt zagranicznych gości zaplanowały i zorganizowały koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Mieczkowska-Szczekot.  

(LO Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone