Zamknij
REKLAMA

Sztuka to też nauka! - podsumowano warsztaty w ZSS Szubin

08:51, 07.11.2018 | ZSS Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Wraz z końcem października w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie dobiegł końca projekt na zajęcia pozalekcyjne „Sztuka to też nauka!” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Uczniowie dzięki zakupionym materiałom mieli możliwość wyrażać swoje emocje, nabywać umiejętności plastyczno-techniczne, wzmocnić samoocenę i relaksować się.

Twórcze działania pomogły w budowaniu patriotycznych i kreatywnych postaw u dzieci, uwrażliwiły je na sztukę i piękno natury.

Podsumowujący dzień stał się bardzo ważną chwilą dla wszystkich uczniów placówki, ponieważ tematyka zajęć nawiązywała do obchodów 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Warsztaty malarstwa przeprowadziła Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska prezes szubińskiej grupy Plama’s oraz nauczyciele ZSS w Szubinie.

Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia do historycznych dziejów Polski i omówienia symboli narodowych, a w tle rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Praca w takim klimacie dała uczniom wiele satysfakcji, a pozyskane wiadomości trafiły do ich serc – co widać w emocjach przelanych farbami na płótna.

W trakcie realizacji Projektu gościnnie warsztaty prowadziła Pani Alina Gordon oraz Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy!  

(ZSS Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone