26 marca 2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjów i uczniowie klas ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami odwiedzili nas i zapoznali się z ciekawą ofertę edukacyjną szkoły i realizowane przedsięwzięcia.
Gospodarze z punktu informacyjnego kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. W tym uroczystym dla nas dniu odwiedzili nas: Poseł na Sejm RP, b. wiceminister Obrony Narodowej – Pan Bartosz Kownacki; Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy – Pan Szymon Durlak; Radna Powiatu Nakielskiego – Pani Beata Danielewska-Szymczak.
Partnerzy i „Przyjaciele” naszej szkoły, którzy zaprezentowali stoiska promocyjne na pierwszym piętrze z ofertą swojej działalności i jednocześnie współpracy z ZSP:
- Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy, Komendanta ppłk. Adama Ciesielskiego reprezentował ppor. Bartłomiej Budnik;
- 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, Dowódcę płk. Krzysztofa Stańczyka reprezentował żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej z 8 K-P Brygady OT;
- Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie Oddział Szubin – reprezentował Kierownik Leszek Jaśkowiak wraz członkami. Zaprezentowali oni m.in. uzbrojenie i broń kolekcjonerską (karabiny i pistolety);
- Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy – punkt sprzedaży wycofywanego umundurowania i wyposażenia żołnierzy, kierowany w tym dniu przez P. Joannę Dydyszko wraz z pracownikami;
- mjr w st. spocz. Witold Błasiak – łączność radiowa i krótkofalarstwo oraz umundurowanie żołnierzy WP;
- Firma Phantom CQB & Rescue Training Equipment Dariusz Liss - Bartosz Wróbel – prezentująca m.in. treningowe manekiny ewakuacyjne Phantom,
- Pani Julia Wiercioch – Stefańska wraz z siostrą i jej Koleżanką ze SP nr 2 w Szubinie – zasady udzielania pierwszej pomocy.
W pracowni komputerowej zorganizowano materiały i zadania z nagrodami dla tych, którzy interesują się logistyką i spedycją. Przedstawiono im atuty i możliwości pracy w zawodzie technik logistyk, technik spedytor oraz magazynier logistyk. Zadaniem przyszłych logistyków było takie uformowanie paletowej jednostki ładunkowej, zapewniający jej bezpieczny transport do klienta.
Podczas drzwi otwartych goście z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację kierunku technik ekonomista. Mieli okazję poznania szczegółów związanych z procesem uczenia się i zdobycia kwalifikacji w zawodzie. Wielu z nich po zapoznaniu się z prezentacją zawodu technik ekonomista i rozmowach z nauczycielami utwierdziło się w przekonaniu podjęcia nauki w tym zawodzie. Daje on szerokie możliwości zatrudnienia w każdym przedsiębiorstwie w księgowości, kadrach, bankach, jednostkach samorządu terytorialnego, może również samodzielnie rozliczać działalność gospodarczą także związaną z logistyką.
Uczniowie mieli możliwość udziału w negocjacjach usług logistycznych prowadzonych w języku angielskim.
W ramach drzwi otwartych, zaprosiliśmy uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich gimnazjów na drugie piętro szkoły, gdzie chcieliśmy zachęcić ich do podjęcia nauki w Branżowej Szkole I Stopnia. Przedstawiliśmy w formie wystawy możliwości podjęcia pracy i szeroką ofertę zawodów, w których mogą kształcić się pracownicy młodociani. Przyszli zawodowcy wysłuchali informacji o kształceniu w szubińskiej „branżówce”, o możliwości uzupełnienia swoich kwalifikacji i wykształcenia w branżowej szkole II stopnia oraz obejrzeli prezentację zdjęć uczniów w czasie zajęć praktycznej nauki zawodu w wybranych zakładach pracy, zapoznali się z ofertą partnera szkoły - Ochotniczego Hufca Pracy z Bydgoszczy (stanowisko proponowało świeże soki, możliwość samodzielnego wykonania biżuterii oraz oznaczenia torby logotypem szkoły) .
Do podjęcia pracy w swoich firmach zachęcali pracodawcy, którzy przygotowali stanowiska reklamujące swoje przedsiębiorstwa i konkretne zawody:
- kucharz-
„Biesiadna Chata” w Kowalewie-Pani R. Damrath, uczennica K. Baranek;
„ Pensjonat „Stary Browar” w Szubinie- Państwo J.W. Nitka, uczennica K. Markiel.
Uczniowie realizujący praktyczną naukę zawodu w w/w restauracjach, wraz ze swoimi opiekunami, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek pyszną degustację.
- sprzedawca-
„MAWIS” w Szubinie- Pani K. Wiśniewska.
Uczennice J. Olejniczak, Kamila Kautz i Julia Ośka przedstawiły w krótkim pokazie specyfikę zawodu a właścicielka drogerii przygotowała gadżety i drobne upominki dla zwiedzających.
- fryzjer -
Panią Grażynę Rejment i jej „Salon Sztuki Fryzjerskiej” reprezentowali uczniowie Dawid Brzózan, Oliwia Wawer i Filip Chodorowski. W zeszłym roku Pani Grażyna Rejment w powiatowym konkursie „Mistrzowie Urody” otrzymała tytuł Fryzjera Roku.
Zakład Fryzjerski Damsko Męski - Pana M. Szymańskiego reprezentowały uczennice Weronika Bogusławska i Daria Iciak.
Chętni uczniowie mogli skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji włosów oraz poddać się zabiegom fryzjerskim.
- stolarz -
Zakład Stolarski, Pan I. Makowiecki.
Uczeń Kamil Galas zaprezentował podstawowe narzędzia pracy i wykonał karmniki dla ptaków.
- murarz- tynkarz -
Nowak. Firma Budowlana w Szubinie- Pan M. Nowak.
Obecnie Branżowa Szkoła I stopnia w Szubinie współpracuje z ponad 40 zakładami pracy działającymi na terenie powiatu nakielskiego. Pani A. Król (Mama ucznia klasy I technikum), zachwyciła wszystkich profesjonalnym pokazem carvingu. Bardzo dziękujemy. Poszukujący mocniejszych wrażeń mogli podziwiać pokaz dynamiczny czyli działanie drużyny w zasadzce przygotowany przez kadetów klasy III TL i I TL. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również:
- pokaz musztry z elementami musztry paradnej z bronią – kadeci klasy IITL;
- pokaz musztry indywidualnej i zespołowej – kadeci klasy I i IITL;
- podstawowe wiadomości dotyczące szkolenia z strzelectwa sportowego wraz ze strzelaniem z broni pneumatycznej w szkolnej strzelnicy sportowej Szkolnego Koła Strzeleckiego „KALIBER”.
Dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację naszych drzwi otwartych. Szczególne podziękowania należą się przedstawicielkom Ochotniczych Hufców Pracy Pani Annie Smolińskiej i Pani Renacie Przybylskiej, które wraz z uczniami przygotowały stanowiska rękodzieła, gdzie wszyscy chętni sami dla siebie mogli wykonać różnego rodzaju prostą biżuterię i malowane torby ekologiczne. Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną dla młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2019/2020, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie Zespołu, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.
Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali kawiarenkę i słodki poczęstunek oraz grochówkę z kotła. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.prof. Emila Chroboczka za wsparcie w organizacji kawiarenki i poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom szkoły za pomoc oraz wsparcie w uatrakcyjnienie prezentowanej oferty
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu itvszubin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz