Zamknij
REKLAMA

Gang Słodziaków w Szkolnej Bibliotece

17:30, 04.10.2019 | SP Kowalewo
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka szkolna w Kowalewie zgłosiła się do projektu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" edycja 2019 r., którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu.

W pierwszym tygodniu września pani bibliotekarka przedstawiła swoje pomysły i dostosowała je do warunków szkolnych. „Gang Słodziaków w Szkolnej Bibliotece” pod takim hasłem przebiegała akcja, która miała na celu zwiększenie zainteresowania czytelnictwem oraz wzmocnienie roli książki w codziennym życiu dzieci i młodzieży.

W czasie akcji dzieci z oddziału „0” oraz klasy I – III angażowały się w różnorodne aktywności, co przyczyniło się do budowania pozytywnych doświadczeń z książkami oraz do pobudzania ciekawości związanej z czytelnictwem.

Odbyły się zajęcia z wykorzystaniem książek Renaty Piątkowskiej oraz z materiałów dostarczonych przez fundatora nagród właściciela sieci sklepów Biedronka. Uczniowie w grupach tworzyli własne historyjki leśnych bohaterów. Starsi uczniowie czytali głośno młodszym uczniom. Zainteresowaniem ze strony uczniów cieszył się konkurs plastyczny pt. „Narysuj swojego ulubionego Słodziaka” – dzieci wykazały się niezwykłą fantazją. Prace plastyczne wyeksponowano na gazetce w świetlicy.

Rozdano dzieciom dzienniczki postępów czytania do których dzieci wklejali naklejki w nagrodę za przeczytane opowiadanie.

Akcja "Słodkie wypożyczanie” w zamian za wypożyczoną książkę czytelnik dostawał drobny słodki upominek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez radę rodziców. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród społeczności szkolnej ale również rodzice chętnie dopytywali i pomagali swoim dzieciom. 

Bardzo się cieszę, że szkoła przystąpiła do konkursu, ponieważ w opinii uczniów, rodziców i nauczycieli było to bardzo interesujące wydarzenie integrujące społeczność szkolną.

(SP Kowalewo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz