Zamknij
REKLAMA

Wyjazd studyjny do spółki ProNatura

09:01, 16.12.2019 | LO Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy. Wyjazd odbył się w ramach zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w projekcie pt. Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – EFS.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników z historią, profilem działalności oraz zasadami funkcjonowania regionalnej spółki ProNatura, zwiedzenie zakładu (możliwość zobaczenia przestrzeni firmy, zapoznanie się z wyposażeniem oraz poznanie metod i narzędzi pracy), umożliwienie uczniom poznania realiów i warunków pracy w spółce na poszczególnych stanowiskach, m. in. omówienie zasad rekrutacji oraz wskazanie zakresu obowiązków, predyspozycji i wymagań do wykonywania różnorodnych zawodów, zapoznanie się z przykładowymi ofertami pracy i staży zawodowych.

Uczniowie poznali proces utylizacji odpadów komunalnych, odpadów powstałych po doczyszczeniu selektywnej zbiórki, palnych odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych, a także proces uzyskiwania energii elektrocieplnej.

Uczestnicy mięli możliwość nawiązania kontaktów zawodowych, zdobycie wiedzy, umiejętności oraz podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych ułatwiających podjęcie świadomych wyborów dalszej ścieżki kształcenia oraz rozwoju zawodowego.

(LO Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone