Zamknij
REKLAMA

Podszywając się pod policjantów próbowali okraść mieszkańców powiatu

22:21, 01.04.2021 | KPP Nakło
REKLAMA

Minionej doby na terenie powiatu nakielskiego policja odnotowała dwa przypadki usiłowania oszustwa „na policjanta”. Seniorzy, którzy odebrali telefony zareagowali rozsądnie i nie dali się okraść. Policja apeluje do rodzin osób starszych, by ostrzegali ich przed działaniem przestępców.

Oszuści nie próżnują i w dalszym ciągu okradają Seniorów z oszczędności życia. Minionej doby policja powiatu nakielskiego otrzymała dwa zgłoszenia o tym, że ktoś, podszywając się pod funkcjonariuszy, próbował dokonać oszustw.

Policja zwraca się przede wszystkim do rodzin osób starszych, aby rozmawiali z Seniorami na temat metod działania przestępców. W rozmowach tych zaznaczyć należy, że oszuści dzwoniący na numery stacjonarne, by być wiarygodni, podszywają się pod funkcjonariuszy policji. Rozmówcy wymyślają historie dotyczące rozpracowywania szajki złodziei i proszą o współpracę, która polegać ma na wypłaceniu oszczędności, a czasem też zaciągnięciu kredytu i przekazaniu gotówki osobie, która się po nią zgłosi.

Przestępcy zapewniają, że pieniądze, po przeprowadzeniu wszystkich działań przez policję, zostaną zwrócone. Prawda jednak okazuje się całkowicie inna, a oszuści wykorzystując łatwowierność Seniorów okradają ich z oszczędności życia.

Mundurowi proszą, by przypominać osobom starszym, że policja nigdy nie zwraca się o przekazanie pieniędzy, nie organizuje ich zbiórek, a do prowadzonych działań nie angażuje osób postronnych. Każdy tego typu telefon to próba oszustwa!

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%