Zamknij
REKLAMA

Uwaga na smsy zawierające informacje o zatrzymaniu paczki

14:55, 18.04.2021 | KPP Nakło
REKLAMA

Oszuście wykorzystują i wymyślają wiele nowych sposobów, by pozyskać gotówkę i dostęp do danych wrażliwych. Kolejną, są smsy przesyłane do przypadkowych osób, z których treści wynika, że paczka została zatrzymana przez służby celne. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w linki otrzymane razem z tego typu wiadomością.

Do nakielskiej komendy zgłosił się wczoraj (15.04.21) mężczyzna, który otrzymał dwa smsy, a wynikało z nich, że zamówione przez niego paczki zostały zatrzymane przez służby celne. Ponieważ zgłaszający nie zamawiał żadnego towaru, który wymagałby oclenia, otrzymane wiadomości zaniepokoiły go i sprawę chciał wyjaśnić z mundurowymi. Postawa zgłaszającego jak najbardziej słuszna. Czujnie nie wchodził w żaden z przesłanych linków, tym samym uchronił się przed działaniem przestępców.

Nakielscy policjanci ostrzegają przed tego typu smsami. W żadnym wypadku nie należy wchodzić w linki wraz z nimi otrzymane. Wejście w nie może spowodować, że użytkownik telefonu nieświadomie zainstaluje na nim szkodliwe oprogramowanie, co pozwoli osobom, które wysyłają tego typu wiadomości, pozyskać dane do logowania między innymi do kont bankowych, portali społecznościowych i wszystkiego innego co mamy w telefonie, tym samym przestępcy przejmą do niego całkowity dostęp.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%