Zamknij

Na 3 miesiące straciła uprawnienia za nadmierną prędkość

20.26, 08.07.2021 KPP Nakło
REKLAMA

Nie ma tolerancji na łamanie przepisów, szczególnie tych, których nieprzestrzeganie przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń na trasach. Właśnie dlatego policjanci nakielskiej drogówki konsekwentnie zatrzymują uprawnienia tym, którzy przez obszar zabudowany jadą za szybko, tak też było ostatnio w podszubińskiej wsi.

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Na nadzorowanych trasach mundurowi praktycznie codziennie kontrolują jak szybko przemieszczają się pojazdy, mając świadomość, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych tragicznych, w których giną osoby.

Ci kierowcy, którzy szarżują na trasach i za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo własne, a także innych użytkowników dróg, liczyć muszą się z tym, że w przypadku policyjnej kontroli, czasowo stracą blankiet prawa jazdy.

Tak też było w ostatnich dniach w jednej z podszubińskich wsi, gdzie mundurowi "drogówki" skontrolowali audi, które przemieszczało się przez miejscowość z prędkością o 62 km/h większą niż zezwalają przepisy. Auto prowadziła 47-letnia mieszkanka gminy Szubin. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci ukarali kierującą mandatem i zatrzymali jej blankiet prawa jazdy. Dokument zostanie przekazany do wystawcy, a 47-latka odzyska go dopiero po upływie 3 miesięcy.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy za nadmierną prędkość policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy zatrzymali uprawnienia do kierowania użytkownikowi powiatowych dróg. Apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów. Każdy powinien mieć świadomość, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach. Lepiej wolniej, a bezpiecznie dotrzeć do celu.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%